נתניהו גינה את שריפת תמונתו של דרעי בהפגנת ימין נגד מבקשי מקלט

תושבים והארגונים "אם תרצו" ו"ישראל שלי" הפגינו אתמול נגד מבקשי המקלט וביקרו את נתניהו. המוחים גם שרפו תמונות של שר הפנים דרעי ונשאו שלטים שעליהם נכתב "הבטחת גירוש, קיבלנו זירת מלחמה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים שורפים את תמונתו של דרעי בדרום תל אביב, אתמול
מפגינים שורפים את תמונתו של דרעי בדרום תל אביב, אתמולצילום: דודו בכר

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה הבוקר (שישי) את שריפת תמונתו של שר הפנים אריה דרעי בהפגנה אמש בדרום תל אביב. "למעשים כאלה אין מקום בתוכנו", נמסר מטעמו. נתניהו הוסיף כי הממשלה "עושה מאמצים בלתי פוסקים להוצאת המסתננים מישראל, בדרכים גלויות ועלומות".

דרעי התייחס גם הוא לשריפת תמונתו, וכתב בחשבוון הטוויטר שלו: "תושבי דרום תל אביב היקרים: אני מבטיחכם נאמנה שאירועי ליל אמש לא יורידו ולו במעט מדאגתי הכנה לכם ומפעולותיי למען החזרת השכונות לכם, התושבים. שבת שלום לכם ולכל בית ישראל".

שר החינוך נפתלי בנט כתב בטוויטר כי תושבי דרום תל אביב חיים "בתנאי גיהנום" והוסיף: "אכן, אסור לשרוף תמונת שר; אך מתבלבלים כאן בפרופורציות. חבל שצריך מעשים נואשים כדי לעורר תשומת לב".

מפגינים בדרום תל אביב, אתמולצילום: דודו בכר

אמש הפגינו כ-200 בני אדם בדרישה לגרש מבקשי מקלט, וקראו לעברם "יאללה הביתה" ו"יאללה לאריתריאה". ההפגנה נערכה במלאות שנה לביקורו המתוקשר של נתניהו באזור, שבו הבטיח לפעול למען פתרון מצוקתם של התושבים, תחת כותרת "סופי מחכה לביבי - הבטחות צריך לקיים", אזכור לקשישה שנפגשה עם נתניהו בביקור.

נתניהו בביקורו בדרום תל אביב, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

להפגנה הצטרפו ארגוני הימין "אם תרצו" ו"ישראל שלי". מערכת הכריזה השמיעה ברצף ציטוט של נתניהו האומר "אנחנו מחזירים את דרום תל אביב לתושבי ישראל". שעליהם נכתב "אנחנו חיים באפריקה" ו"הבטחת גירוש קיבלנו זירת מלחמה". בעת הצעידה הם דפקו על דלתות של עסקים.

בממשלה גינו הבוקר את שריפת התמונות. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "שום מחאה לא מצדיקה שריפת תמונות של שרים. אלה תמונות שמתאימות למדינות אחרות". השר לשירותי דת דוד אזולאי (ש"ס) כתב בציוץ בטוויטר: "מדובר במעשה נפשע חמור ביותר. ההסתה הפרועה אינה במקומה כנגד השר דרעי שפועל רבות למען התושבים".

שר התיירות יריב לוין אמר: "ראש הממשלה ושר הפנים עושים כל מאמץ על מנת לפתור את בעיית המסתננים, והמחאה המופנית כלפי השר דרעי אינה מקובלת, אינה לגיטימית וראויה לכל גינוי. האחריות למצב מוטלת על כתפי בג"ץ אשר פעם אחר פעם מטרפד כל ניסיון חקיקה אשר יביא לפתרון הסוגיה".

גם באופוזיציה הצטרפו לביקורת ההפגנה אמש. יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר כי "שיח חסר אחריות של מנהיגים גורם לאלימות אצל הקיצוניים. זה נכון כשתוקפים ערבים רק משום שהם ערבים וגם כששורפים תמונה של שר בהפגנה. היד שהדליקה את האש איבדה עליה שליטה ועדיין מוסיפה בנזין". ח"כ נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) מסרה כי "עצוב מאוד שהתושבים מאפשרים לארגונים שמתמחים בהפצת שנאה ופילוג להסיט את האש תרתי משמע מהבעיה עצמה להבערת תמונתו של שר הפנים".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ