הושג הסכם: שנת הלימודים במעונות תיפתח הבוקר

משרד האוצר ונציגי מעונות היום המפוקחים סיכמו כי יועבר למטפלות מענק חד פעמי של 3,000 שקלים ותוקם ועדה לשיפור הטיפול בגיל הרך. המעונות יגדילו את כמות המטפלות שעברו הכשרה מתאימה

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעון יום של נעמ"ת באשדוד
מעון יום של נעמ"ת באשדודצילום: אילן אסייג

שנת הלימודים במעונות היום המפוקחים על ידי המדינה תיפתח הבוקר (שני), לאחר שבמהלך הלילה הגיעו נציגי משרד האוצר ומפעילי המעונות להסכם. ההסכם מבטיח למטפלות מענק של 3,000 שקלים והקמת ועדה שתפעל לשיפור הטיפול בגיל הרך.

על פי התכנון, המענקים יועברו במימון משרד האוצר והמעונות בשתי פעימות בסך 1,500 שקלים, בחודש הקרוב ובתקופת חג הפסח. ארגוני המעונות יגדילו במקביל את כמות המטפלות שעברו הכשרה והסמכה מתאימה. בנוסף, הארגונים יקבלו תקצוב ייעודי לצורך סיוע לצוותי המעונות שיאפשר למטפלות להתמקד בעבודה החינוכית-טיפולית במעונות.

יו"ר נעמת, גליה וולוך, אמרה בתגובה להסכם כי "הלילה הושג אופק חדש לגיל הרך. נקבע כי תוקם במהירות ועדה ממשלתית עם תאריך יעד ברור, מקורות מימון ומסקנות כבר בחודש אפריל. בכדי להקל על המצוקה עד אז, קיבלנו תקציבים נוספים מהאוצר לטובת מענקים למטפלות, הכשרות, סיוע בעבודות פיזיות ופתיחת סל התעריפים. ההסכם מציג מתווה ברור לפתרון המשבר במעונות ותקווה חדשה למטפלות, להורים ולפעוטות".

בימים האחרונים שלחו ארגוני המעונות, המפעילים כ-1,430 מוסדות, מכתב התראה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו כתבו כי אינם מתכוונים לפתוח את שנת הלימודים. בשנה שעברה סגר ארגון נעמת 12 מעונות בגלל מחסור בעובדות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ