עובדים במשרד האוצר: לא ניענה לבקשות משרד השיכון לאחר שהמנכ"ל פעל נגדנו

הממונה על אגף התקציבים השיב למכתבו של מנכ"ל משרד השיכון, חגי רזניק, שבו הדיח את נציגי האוצר מצוות ההיגוי לקידום הדיור הציבורי. "ישנן טענות על יחס מזלזל ופוגעני מצדך", כתב לו

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רזניק (משמאל) עם ח"כ ג'קי לוי והשר יואב גלנט, ביוני האחרון
רזניק (משמאל) עם ח"כ ג'קי לוי והשר יואב גלנט, ביוני האחרוןצילום: עופר וקנין

הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, הודיע היום (שלישי) כי עובדי אגף התקציבים לא ייענו לבקשות משרד השיכון והבינוי. זאת בשל המכתב ששלח אתמול מנכ"ל משרד השיכון והבינוי, חגי רזניק, שבו הדיח את נציגי האוצר מצוות ההיגוי לקידום תוכנית "לגור בכבוד" לקידום הדיור הציבורי.

מרידור התייחס לטענתו של רזניק, שלפיה נציגי האוצר בצוות ההיגוי התנהלו בזלזול וניסו לסכל את יישום התוכנית. "מבירור מעמיק שערכתי עם נציגים אלו, ואף עם חברים נוספים בצוות, עלו טענות הפוכות על יחס מזלזל מצדך כלפי כל טיעון או שאלה שהועלתה במסגרת הדיונים, ואף יחס אישי פוגעני כלפי נציגים אלו", כתב היום, ודרש מרזניק להתנצל. "עד שתעשה כן, כל השירותים המבוקשים על ידי משרדך מאגף התקציבים יתבצעו בכתב ומולי, ואינני מאשר לצוות לטפל בפניות המשרד באופן ישיר", הבהיר.

דיור ציבורי בבת ים, בפברואר האחרוןצילום: מוטי מילרוד

בנוסף, מרידור כתב לרזניק כי חברי הצוות הותקפו כששאלו שאלות מקצועיות וביקשו להבין את המודלים שהוצעו ואת הנתונים שהוצגו. לדבריו, נטען בפניהם כי הצגת השאלות נועדה לחבל בעבודת הוועדה.

מרידור הוסיף במכתבו כי "מנכ"ל משרד ממשלתי המתבטא באופן שבו נכתבו הדברים במכתבך פוגע קשות במעמד הממשלה בעיני הציבור ועדיף לו לא היה נכתב. לאור יחסך המזלזל לפקידי ציבור החברים בוועדה, אני סבור כי עליך לשנות בתכלית את התנהלותך ולקיים דיונים רציניים ומעמיקים בוועדה כדי להביא לפתרונות רציניים וישימים לטובת החברה והמשק".

הממונה על התקציבים כתב גם כי "מעיון בכלל הפרוטוקולים של דיוני הוועדה, נראה כי לכל אורך דיוני הצוות, הדרך שבה בחרת לנהל את הדיונים הללו היתה ללא יצירת בסיס מקצועי לדיוני הוועדה". מרידור ציין כי "על אף בקשות חוזרות ונשנות מצד נציגי האוצר, לא נעשתה עבודה מקצועית מעמיקה ולא נעשה דיון על מיפוי בעיית הממתינים, בין אם בבחינה של המאפיינים של תור הממתינים, משך ההמתנה של דיירים, היישובים שבהם קיימת בעיית המתנה ועוד. הובהר על ידך כי אתה לא רואה כל צורך בקיום דיון שכזה, על אף שזהו הבסיס הנדרש לכל עבודה מקצועית של ועדה ממשלתית".

הפגנה למען דיור ציבורי, ב-2016צילום: פורום דיור ציבורי

תוכנית "לגור בכבוד" אושרה בהחלטת ממשלה ביולי האחרון, ביוזמת השר יואב גלנט. לפי התוכנית, המדינה תוסיף כ-7,200 דירות לדיור הציבורי בכל שנה בעשר השנים הקרובות. עוד מטפלת התכנית בהכנסת קבוצות מוחלשות נוספות למעגל הזכאות, סיוע למשפחות חד-הוריות, טיפול בתחזוקה ועוד.

רזניק מתח במכתבו ביקורת על נציגי האוצר, וכתב כי מהתנהלותם עולה "תמונה עגומה ביותר של מדיניות אטומה ועיוורת למצוקת החלש במסדרונות משרד האוצר". במכתבו דרש רזניק מהאוצר לשלוח לצוות נציגים בכירים, אחרת ישקול להמשיך את עבודתו ללא נציגי האוצר או לפזר אותו.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ