200 גמלאים הבעירו צמיגים וניסו להיכנס למשרד רה"מ: "אירוע חמור, המשטרה התמהמה"

המפגינים מחו על אי-תמיכת הממשלה בהשוואת התשלום הניתן לאנשי כוחות הביטחון לשעבר לתשלום לגמלאי צה"ל. גורמי ביטחון במשרד רה"מ תקפו את המשטרה: "לא טיפלה בהפרת הסדר כנדרש"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמלאי כוחות הביטחון מול משרד ראש הממשלה, היום
גמלאי כוחות הביטחון מול משרד ראש הממשלה, היום צילום: אוליבייה פיטוסי

כ-200 בני אדם הפגינו היום (רביעי) מחוץ לישיבת הממשלה במחאה על תנאי הפרישה של אנשי כוחות הביטחון שאינם מצה"ל. זאת, עקב אי-תמיכת הממשלה בהשוואת התשלום של גמלאי המשטרה, שב"ס וגופים ביטחוניים נוספים לאלה של גמלאי הקבע.

במהלך ההפגנה הצליחו הנוכחים להיכנס למתחם המשרד אך נבלמו לפני שהצליחו להיכנס למבנה עצמו. בנוסף, המפגינים הבעירו צמיגים במקום. בתגובה תקפו גורמי ביטחון במשרד ראש הממשלה את המשטרה, ואמרו כי "המשטרה נקראה למקום אך לא הגיעה בזמן סביר אלא התמהמה. היא הגיעה לאחר כ-40 דקות, וגם אז לא טיפלה בהפרת הסדר כפי הנדרש". לפי הגורמים, "שני השוטרים הבודדים שהיו במקום לא מנעו את פריצת המפגינים לשטח המשרד".

גמלאי כוחות הביטחון מול משרד ראש הממשלה, היום צילום: אוליבייה פיטוסי

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי הוגשה תלונה למשטרה על הפרת הסדר והפריצה למתחם. "קב"ט המשרד דורש מהמשטרה לחקור מיידית את הנושא ולנקוט בכל האמצעים כדי להביא לדין את הפורצים למתקן והעוברים על החוק בהפגנה", נאמר בהודעה.

גמלאי כוחות הביטחון מול משרד ראש הממשלה, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

ישיבת הממשלה התקיימה כמתוכנן למרות ההפגנה, ואחריה אמר משרד ראש הממשלה כי נתניהו "שמע בישיבה מהשר ארדן שלא התקיים משא ומתן בין הגמלאים לאוצר. לאור זאת הנחה ראש הממשלה נתניהו את השרים ארדן וכחלון לנהל משא ומתן עם הגמלאים ולהביא את תוצאותיו לממשלה בתוך 45 יום".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ