דיווח: 12 נשים העידו עד כה שדיוויד קיז דוברו של נתניהו הטריד אותן מינית

ל"טיימס אוף יזראל" הגיעו עדויות של עשר נשים נוספות שסיפרו על התנהגות בלתי הולמת ואף תקיפה מינית מצד קיז. לפי הדיווח, התנהגותו היתה מוכרת ונאסר עליו להיכנס למשרדים מסוימים בניו יורק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיוויד קיז וג'וליה סלזאר

12 נשים העידו עד כה שדוברו של ראש הממשלה נתניהו, דיוויד קיז, הטריד אותן מינית, כך לפי דיווח ב"טיימס אוף יזראל" הערב (רביעי). לפי הדיווח, בנוסף לשתי הנשים שנחשפו בשמן ביממה האחרונה - הפוליטיקאית ג'וליה סלזאר והעיתונאית שיינדי רייס - ואמרו שקיז תקף אותן, לכלי התקשורת הגיעו בחודשים האחרונים עדויות של עוד עשר נשים שסיפרו שקיז הטריד אותן מינית. האתר ציין כי הנשים לא הסכימו לחשוף את שמן.

לפי "טיימס אוף יזראל", כל הנשים דיווחו על "מפגשים לא נעימים" עם קיז ועם כמה גברים אחרים, שאישרו חלק מהדיווחים. כלי התקשורת ציין כי הוא מתחקר את התנהגותו של קיז מאז 2016, אך נרתע מלפרסם עדויות ממקורות אנונימיים בלבד. משנחשפו סלזאר ורייס, החליט האתר לפרסם את עדויות כל הנשים.

אחת הנשים שדיברה עם "טיימס אוף יזראל" תיארה התנהגות פיזית תוקפנית. לדבריה, קיז נישק אותה בניגוד לרצונה וניסה להפשיט אותה, והיא נאלצה להשתמש בכוח כדי להשתחרר מאחיזתו. הנשים האחרות תיארו מפגשים בהם מצאו את התנהגותו של קיז תוקפנית, פוגענית, פלרטטנית יתר על המידה או בלתי הולמת בדרכים אחרות. האתר ציין עוד שבידו שני מיילים שקיז שלח לנשים ובהם התנצל על שהיה "פחות מג'נטלמן".

לצד זאת, בחדשות עשר דווח הערב על עדויותיהן של שתי נשים שעבדו במכון מחקר בוושינגטון והתלוננו ב-2013 בפני הממונה עליהן שקיז הטריד אותן מינית. קיז ניהל אז ארגון הסברה שהקים, ובמסגרת זו היה מגיע לפגישות במכון המחקר. לדברי הנשים, קיז פלרטט איתן באופן אגרסיבי שעלול להיתפס כהטרדה. בעקבות התלונה התערבו מנהלי המכון ובכך הדבר הסתיים.

בדיווח ב"טיימס אוף יזראל" נכתב עוד שהתנהגותו של קיז, שמיוחסת לתקופה שלפני שהפך לדובר לתקשורת זרה של ראש הממשלה, היתה כה ידועה שהוא התבקש להתרחק ממשרדים מסוימים בניו יורק בהם היה מוכר. 

סלזאר, מועמדת לסנאט בניו יורק, היא הראשונה שנחשפה בשמה והעידה שקיז תקף אותה מינית. עדותה, לפיה קיז תקף אותה ב-2013, נחשפה לפני שנתיים בעילום שם. אתמול נחפשה סלזאר וכתבה בטוויטר: "הייתי קורבן של תקיפה מינית מצד דייוויד קיז". לאחר מכן כתבה גם העיתונאית שיינדי רייס בחשבון הטוויטר שלה כי קיז כפה עצמו עליה וכי הוא "לא מכיר את המלה 'לא'". 

לידיעה המלאה ב"טיימס אוף יזראל"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ