ההיסטוריון דיוויד מאיירס ימונה לנשיא הקרן החדשה לישראל

מאיירס, פרופסור להיסטוריה יהודית ב-UCLA, יחליף את טליה ששון, שכיהנה בתפקיד שלוש שנים. "לא הייתי לוקח את התפקיד אם לא הייתי מאמין שהמשבר הדמוקרטי בישראל יכול להיגמר", אמר

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ודי מלץ

דיוויד מאיירס, מומחה להיסטוריה יהודית, ימונה לנשיא הקרן החדשה לישראל. מינויו יוצג באופן רשמי ביום ראשון הקרוב. מאיירס, בן 57, יחליף בתפקיד את טליה ששון, שהחזיקה בתפקיד בשלוש השנים האחרונות. במקביל הוא ימשיך לשמש פרופסור להיסטוריה יהודית באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס (UCLA).

מאיירסצילום: Scarlett Freund

"הרגשתי שזו משימה שלא אוכל לוותר עליה" אמר מאיירס ל"הארץ" בשיחת טלפון מביתו שבלוס אנג'לס. נשיא הקרן החדשה הנכנס, שיכהן בתפקיד בשלוש השנים הקרובות, משמש כחבר בוועד המנהל של הארגון בחמש השנים האחרונות. מאיירס התייחס להתקפות על הארגון בשנים האחרונות מצד ארגונים ואישי ציבור מהימין, ואמר כי כנשיא הארגון הוא יתמקד "בהדיפת ניסיונות להרוס מוסדות דמוקרטיים בישראל", וכן "בהכנה ליום אחרי שהמשבר הדמוקרטי ייגמר". "לא הייתי לוקח את התפקיד אם לא הייתי מאמין שיום כזה יכול להגיע", הוסיף.

מאיירס תיאר את עצמו כ"תומך של פתרון שתי המדינות, אם כי אני לא אופטימי לגבי היתכנות שלו בקרוב". הוא אמר כי הוא המום מכך שהרשויות בישראל ממשיכות לעכב פעילי שמאל בגבולותיה של המדינה, וכי ציפה שהדבר ייפסק לאחר המקרה של פיטר ביינרט. "לא רק שאין מה להרוויח מזה, גם לא אחד מבין אלה שנעצרו היווה סיכון ביטחוני הקל שבקלים".

נשיא הארגון הנכנס התייחס לשאלת החרם על ישראל, ואמר כי דעותיו הולכות יד ביד עם אלה של הקרן החדשה לישראל. "לא אני ולא הקרן החדשה תומכים ברעיון של חרם עולמי על ישראל, ואיננו תומכים בארגונים שתומכים בחרם על ישראל", אמר. עם זאת, הוסיף, "איננו מסרבים לממן אלה שקוראים להחרים מוצרים מההתנחלויות, וזה מהסיבה הפשוטה שלראייתנו הכיבוש של הגדה המערבית הוא הפרה של החוק הבינלאומי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ