הסגל האקדמי במכללות הציבוריות ישבית את הלימודים מחר

שביתת הסגל הזוטר באוניברסיטאות תל אביב ובן גוריון תיכנס לשבוע השני, לאחר שלא הושגו הבנות בין הצדדים. סגל ההוראה הזוטר בטכניון מאיים בעיצומים מהשבוע הבא

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכללת ספיר. הסגל ישבית מחר את הלימודים
מכללת ספיר. הסגל ישבית מחר את הלימודיםצילום: אייל טואג

הסגל האקדמי במכללות הציבוריות ישבית מחר (ראשון) את הלימודים. הסגל הבכיר הודיע כי ישבות ללא הגבלת זמן, בעוד שהסגל הזוטר שובת לשבוע בלבד. השיעורים לא יתקיימו במכללת ספיר, מכללת אשקלון, המכללה האקדמית כנרת, מכללת רופין והמכון הטכנולוגי חולון. הסגל הבכיר בלבד ישבות במכללה האקדמית תל אביב יפו, מכללת אפקה, מכללת הדסה, המכללה להנדסה עזריאלי ומכון לב. שביתות של הסגל הזוטר יתקיימו בסמינר הקיבוצים ובמכללת אחווה.

השביתה מגיעה אחרי שחברי הסגל הבכיר ב-12 מכללות ציבוריות הכריזו בשבוע שעבר על סכסוך עבודה, ואיימו לפתוח בשביתה ב-21 באוקטובר. במועצה המתאמת של הסגל הבכיר במכללות דרשו לחדש את המו"מ מול משרד האוצר, ועד ראשי המכללות (ור"מ) והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) בנוגע לתנאי העסקתם. מור"מ נמסר אתמול כי הוא "שב וקורא לארגוני הסגל הזוטר והבכיר למנוע את הנזק המיותר שיביאו עמן השביתות בטווח הקצר והארוך לציבור הסטודנטים, למכללות ויותר מכולם – לחברי הסגל עצמם". עוד נמסר כי "במספר מכללות מתקיימת הידברות מקומית בין הנהלה לוועדים להקפאת השביתה. עדכונים ימסרו בהמשך".   

אוניברסיטת תל אביב, בשבוע שעבר. ההנהלה מאשימה את נציגי הסגל הזוטר בפעולות אגרסיביותצילום: מוטי מילרוד

בתוך כך, שביתת הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בן גוריון נכנסת לשבוע השני. באוניברסיטת בן גוריון נערך במהלך השבוע האחרון משא ומתן עם הסגל הזוטר, אך לדברי יו"ר ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטה, עמית שמרת, הפערים בין הצדדים נותרו משמעותיים.

באוניברסיטת תל אביב לא התקיים משא ומתן לאורך כל השבוע, והצדדים יתכנסו לראשונה הלילה. לאורך השבוע נרשמו חיכוכים בין הנהלת האוניברסיטה לבין חברי הסגל השובתים.

בהודעה ששלחה הנהלת האוניברסיטה לארגון הסגל הזוטר, נכתב: "לצערנו, במהלך ימים אלו נתקלנו, בין היתר, גם בפעולות אגרסיביות ובלתי חוקיות שבהן השתתפו נציגי ארגון הסגל הזוטר כנגד חברי סגל שבחרו לבצע את עבודתם, ואף כנגד סטודנטים. בעוד שהנהלת האוניברסיטה ניסתה לנהוג בימים האלה באיפוק, ולהכיל אירועים אלו, ככל שניתן, הם החמירו והלכו עד שהיום נחצו קווים אדומים, לרבות פריצה לחדר דיסקציה ברפואה, אשר הינו אזור רגיש, שהכניסה אליו אסורה למעט מורשים. כמו כן, פרצו עימותים אלימים עם אנשי הביטחון של האוניברסיטה, ארע עימות פיזי בין מפגינים לסטודנטים, שביקשו ללמוד, שבסופו הוזעקה המשטרה על ידי הסטודנטים, ועוד".

גורמים בסגל הזוטר מסרו: "הקווים האדומים נחצו על ידי הנהלת האוניברסיטה. ההנהלה נהגה בבריונות וניסתה למנוע את זכותנו הטבעית לשביתה ואכיפתה. זהו המשך ישיר ליחסה ארוך השנים למי שמהווים כ-70% מכוח ההוראה והמחקר באוניברסיטה, ו'זוכים' לתנאים סוציאליים משפילים ויחס מבזה".

ארגון סגל ההוראה הזוטר בטכניון הודיע בסוף השבוע כי יפתח בעיצומים מהשבוע הבא, אם לא יושגו עד אז הבנות מול הנהלת המוסד בנוגע לתנאי השכר של המתרגלים והמרצים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ