ישיבה תיכונית בפ"ת שלחה מכתב להורי התלמידים: הצביעו לנציגי הבית היהודי

המכתב נשלח למאות הורים לתלמידי הישיבה ועליו חתומים מנכ"ל ויו"ר עמותת "נעם", המפעילה את התיכון ומתוקצבת בידי משרד החינוך והעירייה ■ משרד החינוך: ראשי העמותה יזומנו לבירור

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הספר דרכי נעם בפתח תקוה, ב-2013
בית הספר דרכי נעם בפתח תקוה, ב-2013צילום: דניאל בר און

מאות הורים לתלמידי הישיבה התיכונית "נעם" בפתח תקוה קיבלו אתמול בצהריים (ראשון) מייל מהישיבה ובו מכתב הקורא להם להצביע לאיציק דיעי, יו"ר סיעת הבית היהודי בעיר, בבחירות המקומיות שייערכו מחר. המכתב חתום בידי מנכ"ל ויו"ר העמותה ונשלח מכתובת המייל הרשמית של הישיבה. ממשרד החינוך נמסר כי ראשי העמותה יזומנו לבירור העניין.

"אנו נמצאים יומיים לפני הבחירות לראשות העיר והמועצה. אני רוצה לנצל הזדמנות זאת להוקיר תודה לנציגי הבית היהודי במועצה אשר פועלים רבות להצלחת מוסדותינו", נכתב במייל תחת הכותרת "הכרת הטוב" המרמזת על האותיות ט"ב המייצגות את רשימת הבית היהודי בבחירות.

"בימים אלו אנו נמצאים בעיצומם של תהליכים שונים של פיתוח הן בישיבה ובאולפנא והן ביסודי שחשוב שלא ייפסקו. אנו מחנכים את תלמידינו על ערכי הכרת הטוב ושותפות מלאה, ולכן ראינו צורך להכיר תודה על עשייתם ובכך להבטיח את המשך העשייה הטובה לטובת מוסדות נעם. ביום הבחירות עלינו לתת להם כוח להמשיך לעשות חיל ולהבטיח את המשך העשייה הטובה".

עמותת "נעם" ממומנת ברובה בידי משרד החינוך ועיריית פתח תקוה, ומשרדיה ממוקמים בשטח בית הספר היסודי "דרכי נעם" שהיא מפעילה. הן בית הספר והן האולפנה של העמותה שוכנים במבנים השייכים לעיריית פתח תקוה ואלה עושים בהם שימוש ללא תמורה.

המכתב שנשלח מהישיבה להורי התלמידים

הנחיות היועץ המשפטי לממשלה, הנוגעות לכלל עובדי הציבור בישראל, קובעות כי "אסור להשתמש בטלפונים, בדואר או בציוד משרדי של גופים ציבוריים, בקשר עם תעמולת בחירות". מלבד זאת, תקנון השירות של עובדי ההוראה קובע כי ל"עובד הוראה [...] אסור לקחת חלק בתעמולת בחירות לרשות מקומית, בין אם היא נעשית ברבים ובין אם לאו, בכל אזורי הארץ". 

במשרד החינוך פנו לראש הישיבה, הרב משה מן, לאחר שנשלח המכתב והוא מסר להם כי לא ידע על קיומו וכי לא הוא ששלח אותו.

מנכ"ל העמותה החתום על המכתב, ערן אור זך, הודה כי הוא ששלח אותו ומסר ל"הארץ" כי "עמותת נעם פתח תקוה הוציאה מכתב של הכרת הטוב למר איציק דיעי על עזרתו לעמותה. המייל הוא רק בשמי ובשם העמותה. לא קראנו להצביע לאף מועמד או מפלגה שכן אין רצוננו להיות חלק מהבחירות". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ