חברי הסגל הבכיר במכללות הציבוריות המושבתות הפגינו מול משרד האוצר בירושלים

המרצים מחו על הסכם קיבוצי שגובש על ידי ועד ראשי המכללות והמדינה, ללא התייעצות עמם. מרצה במכון הטכנולוגי חולון: "מתעקשים לגרור את חברי הסגל השובתים למלחמת התשה על גב הסטודנטים"

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המרצים מפגינים מול משרדי הממשלה, היום
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

חברי הסגל הבכיר בשמונה מכללות ציבוריות הפגינו היום (חמישי) מול משרד האוצר בירושלים במחאה על המשא ומתן התקוע בינם לבין נציגי המועצה להשכלה גבוהה. לטענת המרצים השובתים, ההסכם הקיבוצי שגובש על-ידי ועד ראשי המכללות והמועצה לתכנון ולתקצוב, ועליו חתמו חלק מהמכללות, נוסח באופן חד-צדדי, ללא התייעצות עמם.

הלימודים מושבתים זה שבועיים במכללות ספיר, תל אביב-יפו, המרכז הטכנולוגי חולון, מכון לב, המכללה להנדסה עזריאלי, מכללת רופין ומכללת כינרת. לדברי אורי בן-צבי, חבר סגל בכיר במכון הטכנולוגי חולון, "ור"מ מתעקשת לגרור את חברי הסגל השובתים למלחמת התשה ממושכת על גבם של הסטודנטים, ובמחיר סיכון הסמסטר, ובלבד שלא ייחתם הסכם משותף לכל המכללות".

הפגנת המרצים השובתים מול משרד האוצר, היום

בוועד ראשי המכללות (ור"מ) רואים במסמך העקרונות שעליו חתמו הצדדים לפני כשנה מסמך מחייב. לטענתם, על הצדדים לכבדו ולחתום על ההסכם הסופי. נציגי הוועד סירבו לדון עם חברי הסגל השובתים, וטענו כי אם יש להם דרישות, עליהם לדון בהן באופן נפרד מול הנהלת המכללות.

מוור"מ נמסר: "המועצה המתאמת שהכריזה על שביתה הינה מיעוט קיצוני אשר דעותיה אינן מייצגות את ארגוני הסגל במרבית המכללות. צר לנו שבשל מחלוקות פוליטיות פנימיות הנהגת המועצה ממשיכה מזה שבועיים לפגוע בסגל ובסטודנטים בשביתה חסרת תוחלת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ