הסלמה בדרום

בוטלו הלימודים בשורת ערים ומועצות בדרום, פיקוד העורף אוסר על התקהלויות

לימודים לא יתקיימו היום בבתי הספר ובמוסדות להשכלה גבוהה בבאר שבע, באשדוד, באשקלון, בשדרות, בקרית מלאכי ובקרית גת. עובדים במקומות עבודה לא חיוניים נקראו שלא להגיע

אלמוג בן זכרי
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רקטות נורות לעבר ישראל מכיוון רצועת עזה, אתמול
רקטות נורות לעבר ישראל מכיוון רצועת עזה, אתמולצילום: AHMED ZAKOT/רויטרס
אלמוג בן זכרי
שירה קדרי-עובדיה

שורת ערים, מועצות מקומיות ומוסדות להשכלה גבוהה הודיעו כי לא יקיימו היום (שלישי) לימודים עקב ההסלמה בדרום. האזעקות ונפילות הרקטות ממשיכות גם הבוקר, ובהתאם לכך לא יתקיימו לימודים בערים הבאות: באר שבע, שדרות, אשקלון, קרית מלאכי, קרית גת ואשדוד. כמו כן, התלמידים במועצות המקומיות שער הנגב, אשכול, מרחבים ושדות נגב לא יגיעו היום למוסדות החינוך.

השבתת הלימודים עקב המצב הביטחוני כוללת בתוכה גם את המוסדות להשכלה גבוהה. אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מכללת ספיר בשדרות ומכללת סמי שמעון באשדוד לא יפעלו היום. אליהן מצטרפת גם האוניברסיטה הפתוחה, שהודיעה הבוקר כי על פי הנחיות פיקוד העורף לא תקיים לימודים בקמפוסים שלה בבית יציב בבאר שבע, באשדוד, בשדרות ובשגב-שלום.

בית באשקלון שנפגע מרקטה, אתמול
בית באשקלון שנפגע מרקטה, אתמולצילום: אילן אסייג

נכון לבוקר זה, פיקוד העורף אוסר על כל התקהלות או התכנסות בעוטף עזה. הוא גם הגדיר שאין לקיים לימודים באזור זה, ואסר על עובדים במקומות עבודה לא חיוניים להגיע לעבודה. לפי הנחיות פיקוד העורף, יש להפעיל שירותים לקהל הרחב רק אם הם הכרחיים. העבודה החקלאית בעוטף עזה גם היא אסורה נכון לשעה זו.

במרכז הנגב ולכיש התיר פיקוד העורף לקיים התכנסויות רק אם הן כוללות עד 300 בני אדם בשטח סגור בלבד. גם באזורים אלו אסר הצבא על קיום לימודים, אולם התיר לעובדים להגיע לעבודה אם קיים בסמוך מרחב מוגן אליו ניתן להגיע בזמן כדי להתגונן. השירותים לקהל הרחב באזורים אלו, כך לפי הנחיות פיקוד העורך, ייפעלו במתכונת מצומצמת. בשאר הארץ פיקוד העורף לא הטיל הגבלות כלשהן על האזרחים.

המבנה שנפגע באשקלון, הלילה
מבנה שנפגע באשקלון, הלילהצילום: אילן אסייג

יותר מ-370 רקטות נורו לעבר יישובי הדרום החל מאתמול אחר הצהריים. הלילה נהרג אדם ושתי נשים נפצעו באורח אנוש וקשה מפגיעת רקטה באשקלון. ההרוג ואחת הפצועות נמצאו על ידי אזרח אחרי שכוחות החילוץ עזבו. ההסלמה הנוכחית החלה לאחר פעילות של כוח מיוחד שלשום בעומק רצועת עזה, שבמהלכה נהרגו שבעה פלסטינים – מרביתם אנשי חמאס ואחד מהם בכיר בארגון. בפעולה נהרג קצין צה"ל בדרגת  סגן-אלוף, וקצין נוסף נפצע באורח בינוני. לפי דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס מטרת הפעולה לא היתה חטיפה או חיסול – בניגוד לחלק מהשערות שהועלו ברשתות החברתיות.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ