המשא ומתן על סיום השביתה במכללות הופסק יום אחרי שהחל

יו"ר ועד ראשי המכללות כתב הבוקר: "מיצינו את הניסיונות להביא לסיום השביתה בהידברות". גורמים המעורבים במשא ומתן מעריכים שהוועד יבקש מבית הדין לעבודה שיוציא צווי מניעה לשובתים

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה של חברי הסגל הבכיר מול משרדי הממשלה בירושלים, בתחילת החודש
הפגנה של חברי הסגל הבכיר מול משרדי הממשלה בירושלים, בתחילת החודש

יו"ר ועד ראשי המכללות (ור"מ) פרופ' שלמה בידרמן פנה היום (שישי) במכתב לראשי המכללות השובתות מתחילת שנת הלימודים וכתב כי הוועד מיצה את ההידברות בין הצדדים. זאת, אף שהמשא ומתן בין הצדדים החל ביום רביעי בלילה. גורמים המעורבים במשא ומתן מעריכים שוועד ראשי המכללות מתכוון לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה שיוציא צווי מניעה נגד המרצים השובתים.

בידרמן כתב עוד במכתב כי "זוהי השעה לנקוט באמצעים נגד השביתה חסרת הבסיס וחסרת האחריות בה נוקט הארגון (המאגד את המכללות השובתות, ש"ק)". המשא ומתן בין הצדדים על תנאי הסכם השכר הקיבוצי הופסק אתמול מבלי שהצדדים הגיעו להבנות. במהלך סוף השבוע לא צפויה פגישה בין הצדדים, ושביתת הסגל הבכיר בתשע מכללות תיכנס ביום ראשון לשבוע החמישי. המכללות השובתות הן ספיר, האקדמית תל אביב-יפו, הדסה, עזריאלי, מכון לב, רופין, אפקה, אשקלון ומכון טכנולוגי חולון (HIT).

במועצת הסגל הבכיר במכללות האשימו את ור"מ בהחלטה להפסיק את המשא ומתן. "יצרנו כבר מנגנון הידברות בסיוע אגודת הסטודנטים", אמרו במועצה, "עתה עולה כי גם מן ההסכמות אליהן הגענו בעמל רב נסוג ור"מ, שכל כוונתו להעניש את המרצים על חשבון הסטודנטים". טענה נוספת של מועצת הסגל נוגעת למחלוקת על שעות הלימוד הנוספות שיחזירו לסטודנטים עם תום השביתה.

עוד נמסר מהמועצה כי: "ור"מ מסרבים להתחייב כי שעות הלימוד שהוחסרו בשביתה תוחזרנה במלואן לסטודנטים, והם מוכנים לשלם למרצים רק 30% מהתשלום על השעות שתוחזרנה. יצאנו למאבק על תנאי העסקתנו. עתה עולה כי הם מוכנים לפגוע בסטודנטים, על ידי ביטול הסמסטר ועל ידי צמצום השעות שיינתנו להם בהמשך. לא ניתן יד לפגיעה בסטודנטים ובשמן הטוב של המכללות הציבוריות".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ