שלוש מכללות ציבוריות עתרו לבית הדין לעבודה נגד המרצים השובתים

המכללות רופין, כנרת ועזריאלי עתרו בבקשה לחייב את הסגל הבכיר להפסיק את שביתתו, הנמשכת זה ארבעה שבועות. מכללת ספיר ומכללת הדסה צפויות אף הן להגיש עתירות דומות

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטודנטים מפגינים מול משרד האוצר בירושלים במחאה על שביתת המרצים, בשבוע שעבר
סטודנטים מפגינים מול משרד האוצר בירושלים במחאה על שביתת המרצים, בשבוע שעברצילום: התאחדות הסטודנטים

הנהלותיהן של המכללות הציבוריות רופין, כנרת ועזריאלי עתרו היום (ראשון) לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה שיחייבו את חברי הסגל הבכיר בהן לשוב ללמד. ל"הארץ" נודע כי גם הנהלת המכללות ספיר והדסה צפויות לעתור לבית המשפט בבקשה להפסיק את השביתה, הנמשכת ארבעה שבועות. מוקדם יותר היום נודע כי במכון לב, שהסגל הבכיר בו היה בין תשע המכללות השובתות, הגיע להסדר מול ההנהלה ושבו ללמד.

לפי נוסח הפנייה של שלוש המכללות, שהועברה לשלושה בתי דין אזוריים בנצרת, בירושלים ובתל אביב, העילה לבקשתן היא סירובו של הסגל הבכיר לדון עמן על תנאי ההסכם הקיבוצי. מנגד טוענים במועצה המתאמת של הסגל הבכיר כי ועד ראשי המכללות (ור"מ) הוא שפוצץ את המשא ומתן שהתנהל בין הצדדים. 

שלושה מהמרצים השובתים: ד"ר עדיה מאירוביץ ממכללת הדסה, אורי בן צבי ממכון HIT חולון ופרופ' דן לוי, מהמכללה האקדמית תל אביב-יפוצילום: מוטי מילרוד

במועצה המתאמת אמרו כי "עצם הגשת הבקשה לצו מניעה הוא אקט חריג באקדמיה הישראלית ולא בכדי לא נעשה שימוש בכלי זה בעשור האחרון". במועצה אף קראו להנהלת ור"מ "לפתור את המחלוקות דרך משא ומתן ענייני ובתום לב".

כבר ביום שישי נודע כי פרופ' שלמה בידרמן, העומד בראש ועד ראשי המכללות, הכריז על כשלון המשא ומתן שהחל ביום רביעי שעבר, וקרא לחברי הוועד המנהל של ור"מ לנקוט באמצעים נגד השובתים. "השתלשלות העניינים האחרונה מלמדת כי לא נצליח להביאם למשא ומתן אפקטיבי כל עוד הם שובתים ומסרבים להידברות. מכללות שנערכו להגשת בקשות לצווי מניעה מוזמנות להגישן".

מוועד ראשי המכללות נמסר: "ור"מ רואה בחומרה רבה את הניסיונות לחבל במשא ומתן המקומי , ומצר על כך שמיעוט קיצוני שאינו מייצג את ארגוני הסגל במרבית המכללות גורם נזק אדיר לסטודנטים, למרצים ולמערכת ההשכלה הגבוהה בישראל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ