העובדים הסוציאליים הכריזו על עיצומים בשבוע הבא במחאה על האלימות נגדם

העובדים דורשים להגביר את אמצעי הבטיחות במקומות העבודה, ומוחים גם על העומס המוטל עליהם. יו"ר האיגוד: "העובדות הסוציאליות צריכות להתפרנס בכבוד ולא להפוך לשק חבטות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדות סוציאליות מפגינות מול קרית הממשלה בתל אביב, החודש

העובדים הסוציאליים הודיעו היום (שני) כי יפתחו בעיצומים בשבוע הבא, במחאה על אלימות נגד עובדים בענף ועל העומס בעבודתם. לפני תשעה ימים הודיע איגוד העובדים הסוציאליים כי הם לא יקבלו קהל מסיבות אלה, אך בשל ירי הרקטות לעוטף עזה בוטלו העיצומים. בהודעה לא נמסר היקף העיצומים המדויק.

בין השאר מוחים העובדים על הוספת מטלות רבות לעבודתם ללא תוספת כוח אדם ומשאבים. בנוסף, דורשים העובדים להגביר את אמצעי הבטיחות במקומות העבודה. לטענתם, על המעסיקים להגן על העובדים באמצעים שונים ובהם לחצני מצוקה, מאבטחים, ציוד הגנה והכשרה להתמודדות ולמניעת אלימות.

עובדת סוציאלית שהותקפה בבית דגן בשבוע שעבר

מוקדם יותר החודש דווח על כמה תקריות אלימות נגד עובדים סוציאליים. בבית דגן תקפה מטופלת עובדת סוציאלית במחלקה לשירותים חברתיים של המועצה המקומית. האשה ניפצה בפטיש את שמשת המכונית של העובדת בעת שישבה בתוכה ואף ניסתה לחנוק אותה.

"אם לא יהיה פתרון אמיתי לתנאי העבודה, העומס והעסקה – לא יהיו יותר שירותים סוציאליים בישראל", אמרה יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני. לדבריה, "השירותים החברתיים בישראל הם לא על סף קריסה – הם עמוק בתוך המשבר. לא מצליחים לאייש מאות משרות קיימות בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות במשך שנה ושנתיים בגלל תנאי העבודה הירודים והשכר הנמוך. העובדות הסוציאליות צריכות להתפרנס בכבוד ולא להפוך לשק חבטות".

"הממשלה הפקירה את העובדים הסוציאליים והותירה אותם בלי גיבוי, בלי כלים ובלי שמירה", אמר יו"ר השדולה למען העובדים הסוציאליים בכנסת, ח"כ איציק שמולי. לדבריו, "זה טירוף שהם הופכים לשקי אגרוף אנושיים, וכל מה שמשרד הרווחה עושה זה להוציא הודעות עידוד לתקשורת. אנחנו דורשים טיפול יסודי בבעיות המחסור באבטחה ובתקנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ