אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

עשרות תושבים וסטודנטים המתגוררים בשדרות תלו בשבוע האחרון דגלי גאווה מחוץ לחלון ביתם, במחאה על כך שכמה תושבים דרשו מסטודנט הומו להסיר את הדגל שתלה. הסטודנט הגיש תלונה במשטרה על שכניו, שלדבריו איימו כי ישרפו את דירתו אם לא יסיר את הדגל. מהמשטרה נמסר כי המקרה עדיין בחקירה.

אופק אזולאי (24) החל השנה ללמוד משפטים במרכז האקדמי ספיר שבשדרות, ותלה את דגל הגאווה בדירה ששכר. לדבריו, לפני כשבועיים פנו אליו שניים משכניו ודרשו ממנו להסיר את הדגל. "הם אמרו שזה לא מתאים, שיש פה ילדים", סיפר אזולאי ל"הארץ", והוסיף כי השניים איימו עליו. יומיים לאחר מכן הגיש אזולאי תלונה במשטרת שדרות.

דגל הגאווה בבניין בשדרות, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

במקביל, אזולאי פנה לאגודה למען הלהט"ב וביקש תמיכה במאבקו. האגודה סיפקה לו 40 דגלים, וקראה יחד עמו לתושבים בשדרות לתלות את הדגל בביתם. בפוסט שפרסמה בפייסבוק נכתב: "המציאות מוכיחה לנו שוב שלהט"בופוביה ובורות הם עניין שמתרחש יום יום, שעה שעה. גילויי שנאה ואלימות כמו אלו הם תוצאה ישירה של מדיניות מפלה והיעדר שוויון בחברה הישראלית. המאבק שלנו הוא בראש ובראשונה לדאוג שכל אחד ואחת מאיתנו יחיו בביטחון אישי במרחב הציבורי, ובטח בבית שלנו. בכל מקום בו יורם דגל של שנאה ופחד, נרים דגל של גאווה וסובלנות. אנחנו קוראים לכל מי שמאמין בערכים האלה להניף את הדגל יחד איתנו".

הדגל בדירה נוספת באותו הבנייןצילום: אליהו הרשקוביץ
דגל הגאווה מחוץ לחלון דירה בבניין אחר בשדרות, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

לדברי אזולאי, עד כה נתלה הדגל בכ-45 דירות בעיר. הוא הוסיף כי מאז שהמקרה פורסם פנו אליו תושבים מהעיר, כולל דתיים, שגינו את המקרה ותמכו במאבקו. "יש התעוררות נורא יפה, רוב האנשים תומכים, גם המסורתיים והדתיים. אני חושב שזה (שכניו, אב"ז) קומץ נורא לא מייצג של האוכלוסייה", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ