מאות עובדי עמותה המפעילה מרכזים לילדים בסיכון פתחו בשביתה

יותר מ-300 עובדי עמותת "בית לכל ילד" מוחים על הפסקת המשא ומתן מול ההנהלה על תנאי העסקתם. העמותה מפעילה 19 מרכזי חירום ובתי מעבר לילדים בסיכון בירושלים ובבאר שבע

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פנימיית נערים בצפון, בינואר
פנימיית נערים בצפון, בינוארצילום: רמי שלוש

כ-300 עובדים בעמותת "בית לכל ילד" פתחו הבוקר (ראשון) בשביתה במחאה על הפסקת המשא ומתן מול ההנהלה על תנאי העסקתם. העמותה מפעילה כ-19 מרכזי חירום, בתי מעבר ומסגרות נוספות לילדים בסיכון, בירושלים ובבאר שבע.

העמותה מספקת מסגרת זמנית לילדים שהוצאו מבתיהם על פי צו בית משפט למטרות הגנה, אבחון וטיפול. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומדריכים ב-11 מהמרכזים ישבתו החל מהיום ובמהלך השבוע. לדברי ועד העובדים, בימים האחרונים הופעלו עליהם לחצים שלא לשבות. מוסדות העמותה שישבתו הם בית מעבר ומרכז חירום בבאר שבע, וכן שש מועדוניות, שני בתי מעבר ומרכז חירום בירושלים.

במרכזים שמפעילה העמותה מטופלים ילדים בני שלוש עד 14 במסגרת של מועדוני ילדים, מרכזי חירום, תוכניות בתוך הקהילה כגון מועדוניות וסדנאות ליווי להורים וכן עובדות סמך אשר נמצאות בבתי המשפחות. פעילות העמותה נעשית מכוח מכרז של משרד הרווחה ובמימון העיריות שבמסגרתן היא פועלת. 

לטענת העובדים השובתים, המאוגדים במסגרת ארגון "כוח לעובדים", העמותה מסרבת לעדכן את שכר המינימום של העובדים ונמנעת מתשלום שעות נוספות. מהארגון נמסר כי: "דווקא בעבודה הדורשת משאבים רגשיים רבים כל כך נאלץ צוות העובדים לדאוג כל הזמן גם ליציבות הכלכלית שלהם".

מהעמותה נמסר בתגובה כי ההנהלה "לא התערבה מעולם, ואין בכוונתה להתערב בהתארגנות העובדים בעמותה ו/או בהליכי השביתה". בהנהלה קראו לארגון "כוח לעובדים" שבו מאוגדים עובדי העמותה "לשלב ידיים לשיפור התקצוב של העמותה, על מנת להביא להעלאה בשכרם של העובדים, העלאה שהם ראויים לה".

עוד נמסר כי "הסוגיה האמתית המונחת לפתחנו היא סוגיית ההפרטה של השירותים החברתיים בישראל. המימון הממשלתי למרכזי חירום, לבתי המעבר ולשירותי רווחה נוספים אינו מספיק, ואפילו את הקיים העמותה נדרשת להשלים  בתמיכה פילנתרופית. חשוב לזכור כי העמותה איננה מנהלת מפעל ייצור שהפסקת הפעילות בו תגרום לנזק כלכלי בלבד. בית לכל ילד מנהלת מערך פעילות המטפלת בילדים חסרי ישע, אשר זקוקים לה ברמה היומיומית. מאליו ברור כי השבתת הצוות המטפל תגרום לילדים נזק וגם למשפחותיהם, וזוהי זכותנו המלאה, ואולי אף חובתנו, להציף נושא זה ולהבהיר את השלכות השביתה על תפקוד העמותה ועל הילדים והמשפחות, וכך נעשה. הא ותו לא".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ