העובדים הסוציאליים ישביתו מחר את שירותי הרווחה בצפון

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים אמרה כי השביתה תתקיים בין חדרה לקרית שמונה, במחאה על גובה שכר העובדים והמחסור בכוח אדם בענף. עוד היא דורשת לפתוח במשא ומתן על תנאי העסקתם

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדות סוציאליות מפגינות מול קריית הממשלה בתל אביב, בחודש שעבר
עובדות סוציאליות מפגינות מול קריית הממשלה בתל אביב, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

העובדים הסוציאליים ישביתו מחר (חמישי) את שירותי הרווחה מחדרה עד קריית שמונה במחאה על תנאי העסקתם. מאיגוד העובדים נמסר כי בשלב זה המחאה מתקיימת רק באזור הצפון, אך בהמשך צפויה הסלמה הדרגתית של המאבק עד להשבתה כוללת.

העובדים הסוציאליים דורשים להגביר את תנאי האבטחה בסביבת עבודתם, לרבות התקנת דלתות משוריינות, מצלמות אבטחה, דלתות מילוט ולחצני מצוקה. איגוד העובדים גם דורש שעובדים שנתונים לאיומים יקבלו אבטחה מחוץ למקום העבודה וכן להיטיב את שכרם ולצמצם את עומס המוטל עליהם.

יושבת ראש איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני, אמרה ש"השירותים החברתיים בישראל הם לא על סף קריסה – הם עמוק בתוך המשבר. לא מצליחים לאייש מאות משרות קיימות בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות במשך שנה ושנתיים בגלל תנאי העבודה הירודים והשכר הנמוך. העובדות הסוציאליות צריכות להתפרנס בכבוד ולא להפוך לשק חבטות".

יושבת ראש איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני בהפגנה בתל אביב בשל תנאי העסקתם, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

חרמוני הסבירה ש"אם לא יהיה פתרון אמתי לתנאי העבודה, העומס וההעסקה – לא יהיו יותר שירותים סוציאליים בישראל. אנחנו דורשים כניסה מיידית למשא ומתן רציני עם משרדי הרווחה והאוצר על הצלת שירותי הרווחה בישראל". מחר תתקיים הפגנה של עובדים סוציאליים מול קריית הממשלה בחיפה, ברחוב פל-ים 15 בעיר.

במסגרת השביתה לא תהיה קבלת קהל של עובדים סוציאליים במחלקות הרווחה, לרבות קציני מבחן נוער, מבוגרים ומעצרים וכןחוקרי ילדים. בנוסף לא יכתבו תסקירים לבתי משפט, לא יתקיימו ועדות החלטה בנושא קטינים בסיכון, לא יפעלו מרכזים לטיפול באלימות במשפחה. כמו כן ישבתו העובדים הסוציאליים במשרד החינוך, בביטוח לאומי ובמערכת הבריאות – בבתי החולים, קופות החולים ובתחנות לבריאות בנפש.

בחודש שעבר הודיעו העובדים הסוציאליים על עיצומים במחאה על האלימות שמופנית כנגד עובדים בענף ובשל העומס המוטל על העובדים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ