לי ירון
לי ירון
הפגנת עובדים סוציאליים בתל אביב, בחודש שעבר
הפגנת עובדים סוציאליים בתל אביב, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום
לי ירון
לי ירון

איגוד העובדים הסוציאליים ישבית מחר (ראשון) את שירותי הרווחה במרחב ירושלים. לפי הודעת הארגון, ההחלטה התקבלה "בעקבות המשך ההתעלמות של שר האוצר משה כחלון ושר הרווחה חיים כץ ממשבר העובדים הסוציאליים".

השבתת שירותי הרווחה במרחב ירושלים תכלול את היישובים ירושלים, בית שמש, מועצה אזורית מטה יהודה, מועצה אזורית מטה בנימין, מועצה אזורית בקעת הירדן, מעלה אדומים, בית אל, מועצה אזורית מגילות, קריית ארבע, אפרת, מועצה אזורית גוש עציון, ביתר עילית, אבו גוש, מודיעין עילית ומבשרת ציון.

במסגרת המחאה לא תהיה קבלת קהל במחלקות הרווחה, לא ייכתבו תסקירים לבתי משפט, לא יתקיימו ועדות החלטה בנושא קטינים בסיכון ולא יפעלו מרכזים לטיפול באלימות במשפחה. כמו כן לא תהיה קבלת קהל של עובדים סוציאליים במשרד הרווחה (לרבות קציני מבחן נוער, מבוגרים ומעצרים וחוקרי ילדים) וישבתו עובדים סוציאליים במשרד החינוך, בביטוח לאומי, במערכת הבריאות בבתי החולים, קופות החולים ותחנות לבריאות בנפש.

בשעה 10:00 תתקיים הפגנה של עובדים סוציאליים ברחבת גשר המיתרים בכניסה לירושלים. בחודש שעבר הכריז האיגוד על עיצומים בדרישה להיטיב את תנאי העסקתם של העובדים הסוציאליים, ובכלל זה להגביר את אמצעי האבטחה ולהפחית את העומס המוטל על העובדים. ביום חמישי האחרון השביתו העובדים הסוציאליים את שירותי הרווחה בצפון והפגינו מול קריית הממשלה בחיפה. ביום שני הקרוב ישביתו העובדים הסוציאליים את שירותיהם במחוז דרום - מאשדוד עד אילת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ