ארבעה פועלים נפצעו בתאונות בנייה, שלושה מהם באותו אתר

במודיעין נפלו מגובה שלושה פועלים, ובדימונה התהפך עובד כשנהג בכלי הנדסי. ב-2018 נהרגו בתאונות באתרי בנייה 41 בני אדם - עלייה של 14% לעומת 2017

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

ארבעה פועלים נפצעו היום (רביעי) באורח בינוני בתאונות באתרי בנייה. שלושה מהפועלים - בני 25, 26, ו-37 - נחבלו כשנפלו מגובה באתר בשכונת נופים במודיעין. המשטרה מסרה כי פתחה בחקירת נסיבות התאונה וכי דיווח עליה הועבר למשרד העבודה. פועל נוסף, בן 25, התהפך כשנהג בכלי הנדסי בשכונת הר נוף בדימונה ופונה לבית החולים סורוקה.

אתמול, בלחץ קבלנים, אישרה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תקנים מחמירים פחות לפיגומים באתרי בנייה מאלה שהממשלה התחייבה לקבוע. בניגוד לאמור בהסכם בין ההסתדרות והממשלה, הקבלנים לא יהיו חייבים להחליף את הפיגומים הקיימים לחדשים ויוכלו להשתמש בהם, אם היצרן יאשר כי הם עומדים בתקן האירופי. ההסתדרות הצהירה כי ריכוך התקנים מבטל למעשה את רפורמת הפיגומים והכריזה על שביתה ביום ראשון הקרוב, אך חזרה בה. 

בשנת 2018 נהרגו בתאונות בנייה 41 בני אדם - עלייה של 14% במספר ההרוגים לעומת 2017. זאת, בעוד שהיעד של משרד העבודה היה ירידה של 10% במספר התאונות. 38 מההרוגים היו פועלים ושלושה מהם עוברי אורח. 169 בני אדם נפצעו באורח בינוני או קשה. לפי נתוני "קו לעובד", כשני שלישים מהתאונות נגרמו מנפילה מגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ