האוניברסיטה העברית התנצלה על "האירוע החריג" בין המרצה לסטודנטית במדים

במודעה שפורסמה מטעם נשיא האוניברסיטה ויו"ר אגודת הסטודנטים נכתב כי המוסד "תומך בחום בזכותם של הסטודנטים ואנשי הסגל להגיע בכל לבוש שהם חפצים בו". המרצה נתונה לאיומים בעקבות פרסום כוזב שנזפה בסטודנטית

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה לקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, ביוני
הכניסה לקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, ביוניצילום: אוליבייה פיטוסי

האוניברסיטה העברית התנצלה הבוקר (שני) על "האירוע חריג" בין מרצה לסטודנטית שלבשה מדים, שהוביל לאיומים על המרצה בעקבות פרסום כוזב שנזפה בחיילת על הופעתה. במודעה שפורסמה בכלי התקשורת נכתב: "אנו תומכים בזכותם של כל הסטודנטים וכל אנשי הסגל להגיע בכל לבוש שהם חפצים בו. האוניברסיטה מצרה על האירוע החריג ומביעה התנצלות בפני כל מי שנפגע מכך".

"האוניברסיטה מקפידה על יחס הולם ומכבד לכל הבאים בשעריה", נכתב מטעם נשיא האוניברסיטה פרופ' אשר כהן ויו"ר אגודת הסטודנטים שיר מרדכי, "האוניברסיטה העברית ואגודת הסטודנטים תומכות בחום בכל הסטודנטיות והסטודנטים, החיילות והחיילים, הלומדים באוניברסיטה בזמן שירות סדיר, מילואים ובתוכניות המיוחדות המשותפות לאוניברסיטה ולצה"ל ולשאר גופי הביטחון במדינת ישראל".

המודעה שפרסמה האוניברסיטה

בשבוע שעבר פורסמו חילופי דברים בין המרצה ד"ר קרולה הילפריך לבין סטודנטית בקורס "תיאוריות ביקורתיות של תרבות", והילפריך תועדה אומרת: "את לא יכולה להיות נאיבית ולבקש שיתייחסו אלייך כאזרחית כשאת מבקשת להיות במדים. את חיילת בצבא של ישראל, ויתייחסו אלייך בהתאם". לפי הפרסומים בכלי התקשורת, הילפריך יזמה את השיחה עם החיילת במטרה לנזוף בה לאחר שסטודנטית ערבייה שנכחה בשיעור הפנתה אליה הערות.

אתמול פורסם ב"הארץ" כי בניגוד לפרסומים קודמים, מי שיזמה את השיחה לאחר השיעור לא היתה הילפריך אלא דווקא החיילת, שהיתה נסערת לאחר השיעור ולא התנהל כל ויכוח או דיון בעניינה במהלך השיעור. בסרטון אף נראית הילפריך כשהיא מבקשת לסיים את השיחה ולהתרחק מהמקום, ואומרת לחיילת: "יש לי עניינים אחרים".

על הטענות שהועלו לפיהן המרצה ביקשה "להשפיל" את החיילת אמרו כמה סטודנטים כי השיחה התנהלה סמוך למשרדי המרצים, באזור שבו עוברים בדרך כלל מעט מאוד אנשים. לאחר פרסום התקרית, קיבלה הילפריך מכתבי נאצה רבים ולאוניברסיטה אף הגיעו איומים מפורשים על חייה. בנוסף, התעוררו קריאות לפטר אותה. ל"הארץ" נודע כי הילפריך לא תגיע ללמד בקמפוס הר הצופים בשבועות הקרובים, בעקבות האיומים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ