140 חברי סגל באוניברסיטה העברית הביעו תמיכה במרצה שהתעמתה עם סטודנטית

מרצים מכל הפקולטות, בעבר ובהווה, פנו לנשיא האוניברסיטה ודרשו מההנהלה להגן על קרולה הילפריך - שלא חזרה ללמד עקב איומים. "אנו מתקוממים על ניסיונות בעלי עניין לפגוע בנו", כתבו

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת תמיכה במרצה קרולה הילפריך בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, היום
הפגנת תמיכה במרצה קרולה הילפריך בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, היוםצילום: ליאור בן-ניסן

140 מרצים באוניברסיטה העברית, בהווה ובעבר, חתמו היום (שלישי) על מכתב תמיכה בד"ר קרולה הילפריך, המרצה שתועדה מתווכחת עם סטודנטית במדי צה"ל בשבוע שעבר. המכתב נשלח לנשיא האוניברסיטה, פרופ' אשר כהן, שהתנצל אתמול בשם האוניברסיטה על "האירוע החריג" במודעות שפורסמו בכלי התקשורת. 

"ביום שלישי פורסם בתאגיד השידור 'כאן' פרסום שממנו השתמע כאילו ד"ר הילפריך צעקה על חיילת משום שהגיעה לשיעור במדי צבא", כתבו המרצים. "מאוחר יותר פורסמה באתר Ynet הטענה שהמרצה ניגשה לחיילת בתום השיעור, נזפה בה והשפילה אותה. הדיווח היה מוטה ומוטעה, כפי שעולה מעדויות שהתפרסמו מאז... אנו מבקשים לחזק את ידיה של המרצה ולעמוד לצדה", אמרו על הילפריך, שלפי שעה אינה באה לאוניברסיטה עקב איומים שקיבלה.

מודעת ההתנצלות שהאוניברסיטה פרסמה אתמול. המרצים דורשים הגנה

"ההסרטה בחשאי של שיחת המסדרון של המרצה עם התלמידה, הוצאתה מהקשרה וסילופה היו מעשה מכוער ומגונה", הוסיפו אנשי האקדמיה. "אנו מתקוממים על הניסיונות של בעלי עניין לפגוע במרצה, באוניברסיטה ובסטודנטים... אנו מצפים מהנהלת האוניברסיטה להתגייס באופן ברור ונחרץ להגנתה של המרצה שנפלה קורבן למסע שיסוי מכוער. אנו מצפים להגנה על כלל המרצים, על ציבור הסטודנטים ועל המרחב האקדמי מפני פעולות בריוניות שמנסות לעשות דה-לגיטימציה למחשבה העצמאית שלנו ולחיים המשותפים של כולנו". על המכתב חתמו מרצים מכל הפקולטות באוניברסיטה העברית. 

היום הפגינו כמאתיים סטודנטים ומרצים למען המרצה הילפריך. אחדים מהמפגינים נשאו שלטים נגד הדרך שבה טיפלה הנהלת האוניברסיטה בפרשה, ואחרים חבשו מצנפות מחודדות במחאה על מה שכינו "ציד מכשפות וסתימת פיות". במקביל נערכה הפגנת-נגד של פעילי ימין באוניברסיטה, ואנשי תנועת "אם תרצו" שליבו את המחאה נגד הילפריך ביקשו להתפרץ לשיעורה - אך נכשלו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ