לי ירון
לי ירון

הממשלה אישרה היום (ראשון) תוכנית לשיקום מזנות, שעלותה 90 מיליון שקלים לשלוש שנים. בתוכנית – שגובשה על סמך המלצות של צוות בין-משרדי לצמצום צריכת זנות – ייקחו חלק משרדי הרווחה, הבריאות, החינוך וביטחון הפנים. לפני כשבועיים, אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את חוק איסור צריכת זנות.

משרד הרווחה יקים דירות חירום, דירות מעבר והוסטלים שיקומיים לאימהות וצעירות בזנות, ויגבש תוכנית שיקום ייעודית עבור אימהות בזנות. כמו כן, יוקם הוסטל שיקומי ייעודי לטרנסג'נדרים, וייקלטו עובדים סוציאליים ומדריכים טיפוליים לעבודה עם אנשים בזנות מאוכלוסיית הלהט"ב. המשרד גם יפעל יחד עם המוסד לביטוח לאומי כדי לבחון מתן קצבת נכות ייעודית לנשים היוצאות ממעגל הזנות.

משרד הבריאות ירחיב את פעילותן של המרפאות הייעודיות לנשים היוצאות ממעגל הזנות ויפתח מסגרות נוספות לטיפול בנשים בזנות. בנוסף, ישקיע המשרד בהכשרת אנשי מקצוע העובדים בקופות ובבתי חולים. במשרד החינוך ייקבעו תכנים לתלמידים בתחום המיניות הבריאה ומניעת פגיעה. בנוסף יורחבו תוכני ההכשרה וההדרכה של הצוות המקצועי במוסדות החינוך כדי לאתר ולזהות קטינים בסיכון לניצול ולזנות.

שרת המשפטים שקד בדרכה לישיבת הממשלה, הבוקרצילום: עמית שאבי

שרת המשפטים איילת שקד אמרה: "הממשלה עשתה היום צעד חשוב במאבק לצמצום צריכת הזנות באמצעות תוכנית שיקום אפקטיבית. תפקיד תוכנית השיקום היא לסייע להוצאת נשים וגברים הנמצאים במעגל הזנות ולתת להם אפשרות לפתוח דף חדש בחייהם. אני מאמינה כי התוכנית תצמצם את צריכת הזנות ותשקם את אלו שיוצאים מהמעגל הזה".

בתוך כך, הטילה הממשלה על ועדת מנכ"לים לגבש תוכנית יישום למאבק בסחר בבני אדם למטרות זנות. זאת, על בסיס התוכנית הרב-שנתית למאבק בתופעת הסחר בבני אדם והעבדות המודרנית, שגיבשה מתאמת המאבק לסחר בבני אדם שבמשרד המשפטים. כמקובל בדין הבינלאומי, תכלול התוכנית התייחסות לתחום האכיפה, שתיתן מענה לזירת הסייבר. בתחום ההגנה על הקורבנות, ימוקדו המאמצים באוכלוסיות פגיעות, ובתחום המניעה יגובשו הסדרים לפיקוח על העסקת זרים. כמו כן, יועברו הכשרות בנושא לגורמים רלוונטיים ברשויות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ