לאחר הפרסום ב"הארץ": עיריית ירושלים התחייבה להעסיק סייעות עם מוגבלות בגני ילדים

הסייעות עברו הכשרה ייחודית לתפקיד, אך כפי שפורסם ב"הארץ" העירייה ומשרד החינוך נמנעו מהעסקתן. כעת הודיעה העירייה כי בוגרי תוכנית ההכשרה יועסקו בגנים החל מחודש מאי וללא הגבלת זמן

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת מבוגרות הקורס, יעל צח, לפני כשבועיים
שירה קדרי-עובדיה

עיריית ירושלים התחייבה לקלוט 13 סייעות וסייעים עם מוגבלות שכלית בגני הילדים העירוניים. לפני כשבועיים פורסם ב"הארץ" כי העירייה ומשרד החינוך נמנעים מהעסקת הסייעות, שעברו הכשרה ייחודית לתפקיד, אף שהתחייבו לכך. היום (שני) הודיעו בעירייה כי כל משתתפי תוכנית ההכשרה יועסקו בגנים החל מחודש מאי הקרוב, וללא הגבלת זמן.

העירייה טענה לפני כשבועיים כי האחריות למשכורתן של הסייעות מוטלת על משרד החינוך, אך הצהירה כי תבחן את הנושא. היום הודיעה העירייה על קליטת הסייעות, והתחייבה לדאוג לליווי שלהן בתהליך הקליטה וההשתלבות בגני הילדים, בשיתוף עם צוות מכללת דוד ילין.

התוכנית "סייעות מודעות" החלה לפעול במכללה ב-2016, ובמחזור הראשון שלה השתתפו 11 צעירים עם מוגבלות שכלית. לכולם נמצאה תעסוקה, בין אם בגני עירייה ובין אם בגנים פרטיים. חלק מהמשתתפים שולבו בעבודה עוד במהלך הקורס. למחזור השני, בשנה שעברה, נרשמו 13 משתתפים, אך עד היום לא נמצא לאיש מהם שיבוץ במערכת הגנים העירונית.

אחד ממייסדי התוכנית, אייל בלוך, אמר ל"הארץ" לפני כשבועיים כי המכללה הציבה את קליטת הבוגרים בגני הילדים כתנאי לפתיחת הקורס, ונענתה בחיוב בשיחות עם בכירי אגף החינוך בעירייה. "לא רצינו להכשיר את הסייעות בלי שיהיה לזה אופק, כי אחרת מה הטעם?", אמר בלוך ל"הארץ", "הבטחנו קודם כל שתהיה קליטה במוסדות החינוך". במכללה מדגישים כי גם לפני המחזור השני ניתנה הבטחה דומה. "אמרו לנו, כן, תפתחו מחזור שני", סיפרה ד"ר סילביה שטיגליץ, גם היא ממייסדי התוכנית. בלוך ציין כי "ניתן לכך אור ירוק".

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר היום: "לאחר שהמקרה הובא לידיעתי ומתוך ראייה כוללת של שילוב בעלי מוגבלויות בחברה, ביקשתי לקלוט את הסייעות בהקדם וככל שניתן". לדבריו, "שילוב בעלי מוגבלויות בחברה הישראלית היא חובתנו ומשימתנו שתתרום רבות למערכת החינוך הירושלמית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ