צה"ל מגבה הסרת תמונות של משפחות גאות בבסיס: "לא הולמות את הכללים"

מש"קית חינוך התבקשה להסיר תמונות של משפחות מסוגים שונים, שתלתה על לוח בבסיס בצפון לרגל יום המשפחה. דובר צה"ל: "הלוחות מיועדים להעברת תכנים חינוכיים הנגזרים מרוח צה"ל"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת הקהילה הגאה מול בסיס הקריה בתל אביב, בשנה שעברה
הארץ

דובר צה"ל גיבה היום (שני) הסרת תמונה של משפחות להט"ביות שנתלו על לוח מודעות בבסיס לרגל יום המשפחה. בתגובתו, טען צה"ל שמדובר בתוכן שאינו הולם.

הבוקר דווח בגלי צה"ל כי מש"קית חינוך בבסיס בצפון הארץ, שתלתה בו תמונות של משפחות מסוגים שונים לרגל יום המשפחה, התבקשה להסיר אותן מכיוון שהיו בהן גם תמונות של משפחות שבהן שני אבות ושתי אמהות. לדברי החיילת, הקצינה הממונה עליה הבהירה לה כי מדובר בתוכן שנוי במחלוקת ועל כן לא ניתן להציגו בבסיס.

בתגובה לפרסום, מסר דובר צה"ל: "לוחות החינוך בצה"ל מיועדים להעברת תכנים חינוכיים, הנגזרים מרוח צה"ל. בלוחות החינוך אשר מוצבים במרחב הציבורי הצבאי יוצגו רק תכנים אודות מורשת צה"ל והמדינה, ידיעת הארץ, השכלה ואקטואליה, בהתאם לתחומי התוכן החינוכיים בצה"ל ובאישור הגורמים הממונים על כך. במקרה זה, מדובר ביוזמה מקומית שתכניה אינם בהלימה לכללים אלו ולכן ניתנה הנחיה להסירם, והיא אינה נובעת מסיבות פוליטיות כפי שנטען".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ