פרופ' דבורה ברנשטיין היא כלת פרס ישראל בחקר סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי "מחקרה מצטיין בהכוונת הזרקור לשולי החברה המאפשרת תרומה ייחודית להבנת יחסי מרכז ופריפריה". אתמול הוכרז על זכייתה של רונה רמון בפרס ישראל למפעל חיים

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר דבורה ברנשטיין
לוגו הארץ
הארץ

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (רביעי) כי פרופ' דבורה ברנשטיין מאוניברסיטת חיפה, היא כלת פרס ישראל בחקר הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה לתשע"ט. "מחקרה מצטיין בהכוונת הזרקור לשולי החברה המאפשרת תרומה ייחודית להבנת יחסי מרכז ופריפריה והיסטוריה חברתית של חיי היום יום", נכתב בנימוקי ועדת הפרס.

"ברנשטיין הובילה שינויים משמעותיים בפרדיגמות סוציולוגיות-אנתרופולוגיות בחקר החברה הישראלית מתוך הסתכלות רב תחומית החובקת היסטוריה, אנתרופולוגיה, משפט וחברה", נכתב בנימוקי ועדת הפרס. "מחקריה פרצו דרך אודות נשים ומגדר, שוליות חברתית, יחסי עבודה, משפט וחברה מתקופת המנדט ועד היום". בראש ועדת הפרס עמד פרופ' הרווי גולדברג.

אתמול הודיע בנט כי רונה רמון - שמתה בדצמבר שעבר - היא כלת פרס ישראל על מפעל חיים לתשע"ט. את הידיעה על הזכייה מסר בנט לילדיה של רמון - יפתח, נועה וטל. מוועדת הפרס נמסר כי "הפרס מוענק לרמון ז"ל על פעילותה החברתית לאורך השנים".

פרס למפעל חיים נמסר גם לחיים ומירי ארנטל, מייסדי עמותת "זכרון מנחם". העמותה, הפועלת מ-1990, מעניקה תמיכה, מידע ושירותים לילדים חולי סרטן ולבני משפחותיהם. בני הזוג הקימו אותה לאחר שבנם הבכור, מנחם, מת מהמחלה. "משימת חייהם - לעשות הכל למען חולי הסרטן ומשפחותיהם", נכתב בנימוקי ועדת הפרס, "להוציא אותם מהכאב, מהפחד ומהסבל למקום שמח ומלא תקווה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ