האמהות של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ב-2014 ידליקו משואה ביום העצמאות

השרה רגב החליטה שהשלוש, אמהותיהן של אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער, ידליקו משואה משותפת בטקס בהר הרצל. לדבריה, "רוחן האיתנה סוחפת אחריה רבות ורבים מבני עמנו"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: איריס יפרח, בת גלים שער ורחלי פרנקל בכנסת, ב-2014
נירית אנדרמן

איריס יפרח, בת גלים שער ורחלי פרנקל, האמהות של הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל שנחטפו ונרצחו בקיץ 2014, ידליקו יחד משואה בטקס בהר הרצל ביום העצמאות הקרוב - כך הודיעה הערב (ראשון) שרת התרבות מירי רגב.

השרה רגב אמרה על הבחירה כי "שלוש האמהות מסמלות את עוז הנפש של מי שאיבדו את היקר מכל והחליטו, רק בגלל הרוח, להשיא בלבבותינו את עוצמתה של האחדות בעמנו".

מימין: אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקלצילום: REUTERS

לדברי רגב, "רוחן האיתנה של שלוש האמהות סוחפת אחריה ביום האחדות רבות ורבים מבני עמנו בכל רחבי הארץ. שלוש האמהות בחרו שלא להתנפץ מעוצמתם של גלי השבר, השכול והאובדן. הן, גיבורות הרוח שלנו, בחרו, תחת השכול מפלח הלבבות ללכד את השורות ולפתוח שער של אהבת ישראל לזכר יקיריהן, יקירינו. אני גאה בהחלטה לבחור בכן, האמהות, להשיא יחד משואה אחת, הבאה ללכד את השורות ולרומם את רוחה של האחדות בעמנו".

אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל נחטפו על ידי חוליית חמאס ביוני 2014 לאחר שעלו על טרמפ בצומת גוש עציון. לאחר 18 ימי חיפושים התברר כי השלושה נרצחו וגופותיהם נמצאו. שער הצליח להתקשר למוקד 100 עוד באותו לילה ממכונית החוטפים וללחוש "חטפו אותי", אולם במוקד לא טיפלו בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ