עיריית ראש העין עורכת הפנינג פסח לילדים בהפרדה מגדרית

לפי העירייה, הפעילות היא חלק מכמה אירועים המיועדים לציבור התורני, ומופרדת לבקשת הקהל. אם לבן ובת המתגוררת בעיר: "מה אני אמורה לעשות? הבן במקפצה אחת והבת באחרת?"

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אירוע לכבוד סוכות בהפרדה מגדרית בירושלים, בספטמבר
בר פלג

עיריית ראש העין עורכת הפנינג ציבורי לכבוד פסח לילדים בהפרדה מגדרית. האירוע, שיכלול אטרקציות ומתנפחים לילדים, ייערך בשני סבבים - אחד לבנים ואחד לבנות. העירייה מסרה בתגובה כי האירוע מתקיים בבתי ספר תורניים שבהם יש הפרדה ממילא גם ביתר ימות השנה. 

אביטל ראובני, תושבת העיר ואם לבן ובת, התרעמה על ההפרדה, שפורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות". "מה אני אמורה לעשות? הבן במקפצה אחת והבת באחרת? גם בפורים היתה מסיבה בהפרדה ולא התרעמנו כי לפחות היו לנו אופציות נוספות לבילוי בעיר, הפעם אין. אין לי בעיה שיהיו אירועים מהסוג הזה לקהל שדורש את זה, אבל כשזה האירוע המרכזי לילדים בעיר זו בעיה, אין לנו אלטרנטיבות". ראובני אמרה כי בשל ההפרדה המגדרית, היא לא תגיע לאירוע. "אני מבינה ששינויים לוקחים זמן ודברים לא קורים ברגע אחד, אבל צריך להרים קול צעקה", הוסיפה.

ההכרזה על האירוע בעמוד הפייסבוק הרשמי של העירייה

בחודש שעבר פרסמה היועצת המשפטית של עיריית ראש העין, עו"ד אפרת הדר, הנחיות לעריכת אירועים בהפרדה מגדרית על ידי העירייה. בהנחיות היא כתבה כי בהיעדר קיומו של שוני שבכוחו להצדיק את ההדרה כמו טקס דתי, מדובר באפליה פסולה העולה לכדי פגיעה בזכות לשיווין. בהמשך הנחיותיה קבעה כי ההנחיות חלות גם על אירועים שידוע כי עיקר הקהל שיגיע יהיה דתי או חרדי, או שתוכן האירוע יהיה בנושא דתי. "עצם העובדה כי רוב הקהל הצפוי להשתתף עשוי להעדיף הפרדה אינה מהווה הצדקה לנקיטתה", כתבה.

הכרזה של האירועצילום: עמוד הפייסבוק של עיריית ראש העין

מיכל סופרין-דיסטניק, חברת מועצת העיר מטעם סיעת מרצ ומחזיקת תיק הנשים והמגדר בעירייה, אמרה: "הופתעתי לגלות שלמרות ההנחיות יצא פרסום על אירוע בהפרדה בחג. פניתי לראש העיר כדי לבטל את ההפרדה או להסיר את חסות העירייה לאירוע. אני לא רואה בזה משהו תקין. אני פועלת לפי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה. כרגע אנחנו עושים כל מאמץ כדי לשנות את האירוע הזה ואני מקווה שנצליח".

משדולת הנשים בישראל נמסר: ״הפרדה מגדרית באירועים ציבוריים הממומנים על ידי העירייה הם אסורים על פי חוק. הדבר עצוב עוד יותר כשמדובר בילדות וילדים בגילאים רכים כל כך. מה יכול להצדיק הפרדה במשחקים בין בנים לבנות? הנזק לילדים ולילדות ברור, וכך גם להורים, שלא יוכלו ללכת יחד, כמשפחה, לאירוע פנאי בחסות העירייה. 
״אנחנו שמחות על ההתקדמות ונכונות של עיריית ראש העין להפסיק לממן אירועים מפלים, מדירים ובהפרדה מגדרית. אנחנו גם מבינות שלוקח זמן ליישם את המניעה בצורה רצינית ומעמיקה. יש לקוות כי ראש העיר יבין את הבעייתיות במקרה הנוכחי ויפעל גם כעת על מנת שלא נראה יותר אירועים בהפרדה בראש העין״.

מעיריית ראש העין נמסר: "בחול המועד מתקיימים מגוון אירועים לקהל הרחב בעיר ראש העין: פסיטבל 'מפה ומצה' במוזיאון מורשת יהדות תימן, הפנינג לילדים ואירועים ייעודיים לקהל התורני המתקיימים בתוך בתי הספר התורניים, שבהם קיימת הפרדה ממילא בהתאם לבקשת הקהל. יתר האירועים המתקיימים במרחבים הציבוריים פתוחים לקהל הרחב ואנחנו מזמינים את כולם להגיע וליהנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ