עשרות הפגינו למען הנערה הטרנסג'נדרית שהותקפה בבית ספרה

בעקבות הפרסום ב"הארץ", התאספו המפגינים מול משרד החינוך בתל אביב בדרישה למצוא עבור אושר בנד מסגרת לימודים שבה תהיה מוגנת מאלימות. "אושר הצליחה לגעת באנשים ולעשות מהפכה, עם כל הכאב שיש בה", אמרה אמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אושר בנד (במרכז, בחולצה ורודה), היום בהפגנה

עשרות מפגינים הגיעו הערב (ראשון) למשרד החינוך בתל אביב, בדרישה להחזיר ללימודים את אושר בנד, טרנסג'נדרית בת 15 מאשקלון שהפסיקה להגיע לבית ספרה לפני כחצי שנה עקב אלימות ואיומים על חייה. בית הספר אינו אוסר על בנד לשוב ללימודים, אך המפגינים דורשים למצוא לה מסגרת לימודים מתאימה שבה תהיה מוגנת מאלימות ומאפליה על רקע זהותה המגדרית.

המפגינים צעקו: "חינוך שווה לכולנו", "ההנהלה לא תקבע אם אני גבר או אשה", "ביטחון לילדים מכל המגדרים" ו"טרנספוביה ברחובות, ככה אי אפשר לחיות". בנד הגיעה למפגן התמיכה בה ואמרה: "זה מאוד ממלא לראות כל כך הרבה אנשים שבאו לתמוך בי, לפני זה הרגשתי ממש לבד".

בנד, היום בהפגנהצילום: מוטי מילרוד

"זו תמיכה עצומה לילדה", אמרה רג'ינה, אמה של בנד. "אני מקווה שחוזר המנכ"ל החדש יעבור וייתן הנחיות לבתי ספר איך להתייחס לילדים טרנסים, ושילדים יוכלו ללמוד בשקט בלי הטרדות. אושר הצליחה לגעת באנשים ולעשות מהפכה, עם כל הכאב שיש בה".

"לאחר תקופה קשה ללא תמיכה מבית הספר, ממחלקת החינוך בעיריית אשקלון ומאף נציג מעיריית אשקלון וממשרד החינוך", אמרה מוקדם יותר היום בנד, "לא נשאר לי, לחבריי ולחברותיי מהקהילה אלא למחות ולזעוק למען שמירה על חיינו, תקצוב אכיפת חוק זכויות התלמיד, והנחיה לבתי הספר למנוע הדרה על רקע מגדרי. אנחנו רוצות ורוצים להיות שווים ושוות". סיפורה של בנד נחשף ב"הארץ" לפני כשבוע, ולדבריה: "מאז שהכתבה פורסמה אני מרגישה טוב, שכולם מבינים מה אני חווה, אבל יש תגובות רעות של אנשים שטוענים שאני משקרת. יש לי תקווה למצוא את המקום שיתאים לי ולכל הנערים כמוני".

את ההפגנה יזם ארגון "מעברים - שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית", בתמיכת בנד ומשפחתה ובשיתוף ארגון "ברית הלביאות - משפחות למען ילדים ונוער טרנס". ב"מעברים" דורשים כי משרד החינוך יעגן בחוזר מנכ"ל הנחיות לבתי הספר לגבי טיפול וסיוע לתלמידים טרנסג'נדרים. בסוף השבוע פורסם ב"הארץ" כי כיום אין נהלים רשמיים של משרד החינוך בנושא. במשרד מעכבים הפצת נהלים לבתי הספר שנועדו להסדיר את הטיפול בתלמידים טרנסג'נדרים, אף שאלה נמצאים בעבודה כבר יותר משנתיים והעבודה עליהם צפויה להימשך עוד חודשים ארוכים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ