חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב הודיעו על שביתה החל ממחר

לטענת הארגון, המונה כ-5,000 חברים, האוניברסיטה חזרה בה מהסכמות על שיפור תנאיהם שהושגו בתחילת השנה. האוניברסיטה: הסגל הזוטר הוסיף דרישות חדשות וחותר לשביתה כמעט בכל מחיר

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת תל אביב, באוקטובר
שירה קדרי-עובדיה

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב הודיע כי ישבות החל ממחר (רביעי), ללא הגבלת זמן. בארגון טוענים כי הנהלת האוניברסיטה חזרה בה מההסכמות על שיפור תנאיהם שהושגו בתום השביתה שהתקיימה בתחילת שנת הלימודים הנוכחית.

הסגל הזוטר באוניברסיטת תל-אביב מונה כ-5,000 עוזרי הוראה, מתרגלים ומורים מן החוץ. בתחילת שנת הלימודים הנוכחית שבתו אנשי הסגל במשך כשבוע וחצי, שבסיומם הגיעו נציגי ההנהלה והסגל להסכמות עקרוניות. בארגון דורשים כעת מהאוניברסיטה להרחיב את הזכאות לביטחון תעסוקתי מוגבר, להגביל את אפשרות ההעסקה השעתית ולתקצב קרן מעונות להורים לילדים קטנים. נושאים נוספים הנתונים במחלוקת הם דרישת הנהלת האוניברסיטה מחברי הסגל להשלים ימים שהוחסרו בשל מחלה ואבל ללא תוספת תשלום. בארגון הסגל הזוטר אומרים כי ישביתו את הלימודים עד לחתימת הסכם קיבוצי חדש, לאחר שתוקפו של ההסכם הקודם פג.

אוניברסיטת תל אביב, באוקטוברצילום: מוטי מילרוד

נטלי לוי, יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר, מסרה היום: "לצערי הרב, למרות שאפשרנו דחייה במועד השביתה עד למיצוי השיח עם הנהלת האוניברסיטה, אנו מבינים שלא נותרה ברירה בידנו אלא לממש צעדים ארגוניים ולהשבית את האוניברסיטה עד להשלמת חתימה על הסכם קיבוצי חדש. ניתן לסכם את הנושאים שנותרו פתוחים בשעות בודדות, אך הנהלת האוניברסיטה בוחרת שוב בדרך של דחיות, עיכובים והקשחת עמדות".

מהנהלת האוניברסיטה נמסר בתגובה: "לצערנו, ארגון הסגל הזוטר ממשיך במהלך כל השבועות האחרונים להוסיף חדשות לבקרים דרישות חדשות רבות שלא הובאו מלכתחילה אל שולחן הדיונים, ולא נכללו במסגרת ההבנות אליהן הגיעה האוניברסיטה עם ארגון הסגל בחודש אוקטובר שעבר.

"בשנה האחרונה נחתמו הסכמים במרבית האוניברסיטאות: בראשית השנה באוניברסיטה העברית, ובבר אילן, בהמשך בטכניון ולאחרונה הגיעו לסיכום גם בבן גוריון. אוניברסיטת תל אביב הודיעה זה מכבר כי היא מוכנה לחתום על כל אחד מההסכמים שנחתמו ואושרו על ידי הממונה על השכר, אך לצערנו נראה כי הנהלת ארגון הסגל הזוטר חותרת לשביתה כמעט בכל מחיר מסיבות השמורות עימה, על אף הרצון והמאמץ הרב של האוניברסיטה להגיע להסכם".

בארגון טענו בתחילה כי האוניברסיטה הפסיקה באופן חד צדדי את המשא ומתן לפני חמישה שבועות, אך בעקבות תגובת האוניברסיטה כי מתקיימים מגעים אינטנסיביים, אמרו בסגל הזוטר כי השיחות מתנהלות בעצלתיים ותוך הקשחת עמדות של האוניברסיטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ