שני פועלים זרים נהרגו בנפילה מגובה באתרי בנייה בגוש דן

פועל סיני בן 44 נפל מגובה חמש קומות באתר בפתח תקוה, ובן 31 ממולדובה נפל מגובה שלוש קומות לפיר מעלית באתר בבני ברק. מותם מעלה את מניין הפועלים שנהרגו השנה בתאונות בנייה ל-16

לי ירון
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר התאונה בפתח תקוה, היום
לי ירון
בר פלג

שני פועלים נהרגו היום (חמישי) מנפילה מגובה באתרי בנייה בגוש דן. פועל סיני בן 44 נפל מגובה של חמש קומות באתר בנייה של חברת בינוי פלוס בע"מ מקבוצת ששון חוגי בפתח תקוה. הפועל השני, בן 31 ממולדובה, נפל מגובה שלוש קומות לתוך פיר מעלית באתר בנייה של חברת אשטרום בדרך ששת הימים בבני ברק. מותם מעלה את מניין הפועלים שמתו השנה בתאונות בנייה ל-16. חברת אשטרום סירבה להגיב לפניית "הארץ".

זירת תאונת עבודה בבני ברק, אתמולצילום: דוברות מד"א

חובש רפואת חירום במד"א, אלעזר רובינשטיין, שהגיע לאתר הבנייה בפתח תקוה סיפר: "כשהגעתי למקום, הפועלים הובילו אותי לקומה במבנה אליה נפל הפועל מגובה רב. הוא היה מחוסר הכרה עם חבלה קשה מאוד בפלג גופו העליון ומיד התחלתי להעניק לו טיפול רפואי ולבצע פעולות החייאה אבל הפציעה שלו היתה אנושה ובסופן פרמדיק מד"א קבע את מותו".

ממשרד העבודה נמסר כי שני האתרים נסגרו בצווי בטיחות, וכי נפתחה חקירה. על פי ההודעה, "מינהל הבטיחות פועל ללא לאות להעלאת הבטיחות באתרי הבנייה, בעוד שהקבלנים ממשיכים לזלזל בהוראות הבטיחות".

מקו לעובד נמסר כי "שני עובדים איבדו היום את חייהם במכונת ההרג שנקראת אתרי בנייה בישראל. האם מותם ייחקר?". על פי קו לעובד, התאונה בבני ברק היא תאונת העבודה הקטלנית הרביעית משנת 2017 שהתרחשה באתרי בנייה של חברת הבנייה אשטרום.

הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, מסרה כי "מרבית סעיפי ההתחייבויות של המדינה להסתדרות הכללית בנושא בטיחות העובדים לא יושמו". לדבריה, מפלג מיוחד במשטרת ישראל שהוקם לחקור תאונות עבודה קטלניות וקשות חקר תאונה אחת בלבד מתחילת השנה. "רק בשני מקרים שלל רשם הקבלנים רישיונותיהן של חברות קבלניות רשלניות", הוסיפה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ