משרד החינוך ישוב לממן טיפולי שיניים לילדים, לאחר שהפסיק זאת בתחילת השנה

מאז ינואר הורים מופנים לטפל בילדיהם בקופות החולים על בסיס ביטוח הבריאות הממלכתי, שאינו מכסה חבלות בשיניים כתוצאה מתאונה. משרד החינוך ידאג להחזר הוצאות להורים ששילמו על טיפול לילדיהם מאז תחילת השנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טיפול שיניים בקולורדו

משרד החינוך שוב ישתתף במימון טיפולים לילדים ששיניהם נחבלו כתוצאה מתאונה, לאחר שהפסיק לעשות זאת בתחילת השנה, כפי שפורסם ב"הארץ". המשרד ישוב לבטח את טיפולי השיניים החל מאמצע יוני ועד סוף 2019, או עד להסדרת הנושא מול משרד הבריאות. המשרד גם ידאג להחזר הוצאות עבור הורים שנאלצו לממן את טיפולי השיניים של ילדיהם מכיסם הפרטי בחודשים האחרונים.

בתחילת 2019 הפסיק המשרד לממן טיפולי שיניים לילדים והחל להפנות אותם לטיפול שיניים במסגרת סל הבריאות, מבלי שתיאם זאת מול משרד הבריאות או קופות החולים. בדיקת "הארץ" העלתה כי סל הטיפולים של חוק ביטוח הבריאות הממלכתי לא מכיל את כל הטיפולים שהיו כלולים בהסדר הביטוחי של משרד החינוך. כך, לדוגמה, טיפול בשן שנשברה בעקבות נפילה או פציעה - שהיה כלול בביטוח שסיפק משרד החינוך - לא מכוסה בביטוח הממלכתי.

לפי ההסדר החדש, ההורים יממנו את הטיפולים אצל רופאים שכלולים בהסכם, ולאחר מכן יוכלו לדרוש החזר מהביטוח. בהסדר הישן, לעומת זאת, הטיפולים סופקו על ידי קופת חולים לאומית, במימון משרד החינוך.

עד ינואר 2019 כיסה משרד החינוך טיפולי שיניים בעקבות תאונה, ללא קשר לנסיבות שבהן התרחשה. חברת "כלל בריאות", שהעניקה את שירותי הביטוח, הפעילה מוקד פניות שהפנה תלמידים למרפאות שיניים שפעלו בהסדר עם המשרד. בין הטיפולים שהוענקו במסגרת הביטוח נמנים קבלת חוות דעת שנייה מרופא שיניים מומחה לילדים, קיבוע שיניים מתנדנדות, החזרת שן שיצאה ממקומה וקיבועה, הלבנת שן שנחבלה, שתל שן וכתר קבוע. כל הטיפולים הללו אינם ניתנים במסגרת סל הבריאות.

הורים שילדיהם עברו טיפול שיניים בעקבות תאונה בחודשים האחרונים נאלצו לשלם על הטיפולים מכיסם. אורי, תלמיד בבית ספר יסודי, שבר בתחילת פברואר שן קדמית לאחר שנפל מאופניים בדרכו מבית הספר לביתו. אמו של אורי, איילת, התקשרה למוקד השיניים של קופת החולים, בהתאם להנחיות משרד החינוך. בקופת החולים נאמר לה שטיפולי השיניים שבנה זקוק להם לא מכוסים במסגרת סל הבריאות, ועלותם יותר מאלף שקלים עבור הטיפול הראשוני. כששאלה במשרד הבריאות מדוע הטיפול אינו מכוסה, הודתה בפניה נציגה: "קיבלנו מאות פניות מהורים, את לא הראשונה שפנית בנושא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ