אוחנה בכנס של הקהילה הגאה: "לא בטוח שיש לנו מאפיינים של קהילה"

שר המשפטים הנכנס נשא דברים בוועידת המשפיעים הלאומית של הקהילה הגאה. לדבריו, "את חצי הארס הכי מושחזים קיבלנו לא מהימין ולא מהקבוצות הדתיות, אלא ממה שמכונה 'קהילת הלהט"ב'"

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוחנה בגני התערוכה בתל אביב, בפברואר
לי ירון
לי ירון

שר המשפטים הנכנס, אמיר אוחנה, מתח היום (שלישי) ביקורת על הקהילה הגאה. בדברים שנשא בוועידת המשפיעים הלאומית של קהילת הלהט"ב בתל אביב אמר אוחנה כי "מיום שהתחלנו את הפעילות שלנו בגאווה בליכוד, את חצי הארס הכי מושחזים וקטלניים שנורו לעברנו קיבלנו לא מהימין ולא מהקבוצות הדתיות, אלא ממה שמכונה 'קהילת הלהט"ב'. לא בטוח שיש לנו מאפיינים של קהילה".

אוחנה הודה כי הוא התלבט אם להגיע לוועידה. "עומד בפניכם חבר הכנסת שהצביע הכי הרבה נגד עמדת הקואליציה. מעולם לא הצבעתי נגד אף הצעה פרו-להט"בית, מה שאני לא יכול לומר על חלק מידידינו הגדולים בזמן שהם היו בקואליציה. כשהודחתי מוועדת חוץ וביטחון כתג מחיר, הפכתי ליחיד ששילם מחיר על עמידתו לצד הנושאים הלהט"בים".

אמיר אוחנה במצעד הגאווה בירושלים, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

הוא הוסיף: "אפשר לטעון שאין זה די, שצריך לעשות יותר. שעליי לאמץ סט חדש של ערכים. אבל בכל זאת אתם יכולים להבין ממה רב התסכול על הפער שנוצר בין המעשים לבין התדמית שבאה לידי ביטוי במיוחד בימים אלה בכהונתי כשר". בשבוע שעבר הגיע אוחנה למצעד הגאווה בירושלים, והתקבל בקריאות בוז.

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, נשא גם כן דברים בוועידה והתייחס לניסיונות להחליש את הרשות השופטת. "בימים אלה ישנם קולות חזקים מדי הקוראים להגבלת כוחו של בית המשפט", אמר. "חשוב לזכור שבג"ץ יש רק אחד והוא אולי האמצעי המרכזי במאבק לשוויון הקהילה הגאה מאז ומעולם".

אתמול נאם אוחנה בטקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין בירושלים, ואמר כי "מי שרוצה מערכת משפט חזקה וצודקת, מי שרוצה בטובתה של מערכת המשפט – חייב להיות מוכן לבקר אותה, ולבקר פירושו גם לשנות". אוחנה הוסיף כי "אין מנוס מהמסקנה שהרשות השופטת היא הפחות דמוקרטית מבין שלוש הרשויות", וכי הוא רואה "רק רשות אחת שאין עליה לא איזונים ולא בלמים, זולת אלה שהיא מואילה לגזור על עצמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ