ממשלת גרמניה תשלם קצבאות לאלמנים ואלמנות של ניצולי שואה לאחר מותם

ועידת התביעות הודיעה בתום המו"מ השנתי עם ממשלת גרמניה כי הוסכם שהתשלומים יועברו לבני הזוג בתשעת החודשים הראשונים לאחר מות הניצולים. עד 2020, סך הפיצויים הישירים מגרמניה לניצולים יעמדו על כמיליארד דולר

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בביקור ביד ושם, בשנה שעברה
לוגו אי-פי
אי-פי

ועידת התביעות לניצולי שואה הודיעה היום (שלישי) כי ממשלת גרמניה תגדיל את סכומי הפיצויים לניצולים. הוועידה מסרה כי מעתה תעביר גרמניה לאלמנות ולאלמנות של ניצולים את קצבאות הפיצויים למשך תשעה חודשים אחרי מות יקיריהם, שינוי שצפוי להשפיע בסך הכול על כ-30 אלף בני אדם. כמעט מחציתם צפויים לקבל את הסכומים רטרואקטיבית.

נשיא הוועידה, ג'וליוס ברמן, הודיע על הרחבת הפיצויים בסיומו של המו"מ השנתי עם גרמניה. הוא ציין כי עד שנת 2020 סך הפיצויים הישירים לניצולי שואה מגרמניה יעמוד על כמיליארד דולר.

מהוועידה נמסר עוד כי סכומי הקצבאות החודשיות יעלו ל-580 אירו בחודש בשלוש פעימות עד 2021: הקצבאות יעלו רטרואטיבית עד ינואר 2019 ל-446 אירו, מינואר 2020 ל-513 אירו ומינואר 2021 ל-580 אירו. לפי הוועידה, השינויים ישפיעו ישירות על יותר מ-60 אלף ניצולי שואה ב-83 מדינות.

"ההסכם החדש יעזור לעשרות אלפי ניצולי השואה הנזקקים ביותר", אמר גרג שניידר, מנכ"ל ועידת התביעות. "ככל שהניצולים נעשים מבוגרים יותר, הצרכים שלהם הולכים וגדלים, אך ההתמדה שלנו לא דועכת. במהלך המשא ומתן, אנו מצליחים הן לקבוע תקדימים חדשים, והן להעלות את סכומי הקצבאות וגובה המימון עבור שירותי הרווחה לניצולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ