השר פרץ בישיבת הממשלה: ההתבוללות היא כמו שואה שנייה

בדיון על מצב העם היהודי, אמר שר החינוך מאיחוד מפלגות הימין כי נישואי יהודים עם בני דתות אחרות הובילו לאובדן 6 מיליון יהודים. בשנים האחרונות כינו אורי אריאל ואלי בן דהן את ההתבוללות כ"שואה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר פרץ בכניסה לישיבת הממשלה, השבוע

שר החינוך רפי פרץ אמר בישיבת הממשלה שהתקיימה ביום ראשון שעבר כי ההתבוללות בקרב יהודי העולם, ובמיוחד יהודי ארצות הברית, היא "כמו שואה שנייה". פרץ אמר את הדברים בדיון על מצב העם היהודי. דוברו של פרץ אישר ל"הארץ" את הדברים.

בישיבה הוצגו בפני הממשלה עיקרי דו"ח המכון למדיניות העם היהודי לשנת 2019, בהשתתפות יו"ר דירקטוריון המכון דניס רוס, ונשיא המכון אבינועם בר יוסף. בישיבה גם הוצגו נתונים הנוגעים לאנטישמיות ברחבי העולם.

אורי אריאל בכניסה לישיבת הממשלה, בדצמברצילום: מארק ישראל סלם

דבריו של פרץ, שפורסמו על ידי עיתונאי חדשות 13 ברק רביד, אינם הפעם הראשונה שבה נבחר ציבור ישראלי משתמש בביטויים קשים ביחס להתבוללות. בשנה שעבר שלח שר החקלאות אורי אריאל מכתב לאנשי משרדו, שבו התייחס ל"שואת ההתבוללות", וכתב כי "בשואה איבדנו כ-6 מיליון יהודים. להבדיל אלף אלפי הבדלות אנו מאבדים על ידי התבוללות חלק מעמנו".

ח"כ אלי בן דהן אמר ב-2014, כשהיה סגן שר הדתות, כי נישואי תערובת הם "שואה שקטה". בן דהן אמר אז כי "צריך לזכור שהעם היהודי, לצערנו הרב, עבר שואה. במאה השנים האחרונות הוא רק הלך וקטן. אין ספק שזה תהליך שמקטין את העם. באירופה אנו מגיעים ל-80% נישואי תערובת. בארצות הברית מדובר ב-66%. זה איום ונורא". בנוסף, השר לשעבר ניסים דהן אמר ב-2001 כי ההתבוללות אחראית לאובדן גדול יותר מאשר השואה. דבריו עוררו ביקורת נרחבת והובילו לדיון במליאת הכנסת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ