לאחר שהעירייה הסירה את תמיכתה: מחר יתקיים מצעד גאווה ראשון בנתניה

לפי המארגנים, העירייה הסכימה לפני כמה שבועות לקיום אירוע גאווה מרכזי, אך בשל התנגדות תושבים וגורמים דתיים, העירייה ביקשה להעביר את האירוע למיקום מרוחק יותר. המארגנים סירבו, ויקיימו את המצעד ללא תמיכתה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצעד גאווה בבאר שבע, בחודש שעבר
לי ירון
לי ירון

מצעד גאווה ראשון יתקיים מחר (שישי) בנתניה, על אף התנגדות תושבים דתיים בעיר - שהובילה להסרת תמיכת העירייה באירוע. לדברי המארגנים, העירייה אישרה לפני כמה שבועות לקיים את האירוע בכיכר מרכזית בעיר - כיכר העצמאות - אך לאחר שתושבים וגורמים דתיים בעירייה הביעו את התנגדותם, זו ביקשה להעבירו למיקום אחר. העירייה הציעה לקיים את האירוע בהיכל התרבות, שמרוחק יותר ממרכז העיר וקטן יותר. בנוסף, לפי המארגנים העירייה נסוגה מההבטחה לתלות דגלי גאווה בכיכר.

פרסומים נגד המצעד שנתלו בעיר

לכן, החליטו המארגנים לקיים מצעד מחאה ללא תמיכת העירייה, תחת הסלוגן "נתניה יוצאת מהארון". המצעד ייצא בשעות הצהריים מטיילת ניצה בעיר לכיכר העצמאות. בעיריית נתניה סירבו לענות לשאלות "הארץ" בנושא, ומסרו: "העירייה אינה מארגנת את המצעד. יש לפנות למשטרת ישראל שאישרה אותו". מהמשטרה נמסר כי זו תאבטח את המצעד כמו יתר אירועי הגאווה השנה, וכי אין היערכות מיוחדת.

ארגון "גאווה בנתניה", שמארגן את המצעד, מסר כי הבקשה של העירייה להעביר את האירוע למיקום אחר היא "ניסיון להסתיר את האירוע ולחגוג על שתי החתונות הפוליטיות: להתחנף לדתיים ולהחביא אותנו תוך תירוץ שהם מאפשרים לזה להתקיים". לדברי המארגנים, "הם רצו לצמצם אותנו בכל מיני דרכים עד שהחלטנו להגיד די".

לא רק בעירייה נרשמה התנגדות לאירוע, אלא גם בקרב תושבים בעיר. בימים האחרונים נתלו בעיר שלטים שעליהם נכתב: "זעקת העם!!! אומרים לא למעצד תועבה בעירנו נתניה". גם ברשתות החברתיות שבהן פורסם המצעד נכתבו תגובות רבות של תושבים שאיימו לפגוע בצועדים: "נבוא עם בקבוקים ואבנים ונעשה להם יום כיף", נכתב בתגובה אחת, ובאחרת: "זהו מרחב ציבורי ובטח לא חינוכי לילדים לראות מראות שלילדים אסור לראות".

לדברי אוהד חיזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב: "בימים האחרונים נחשפנו להסתה חמורה, לאלימות ופגיעה בחברי וחברות הקהילה הגאה, לקראת מצעד הגאווה בנתניה. ההסתה הזאת היא התשובה לכל אלו ששואלים למה צריך את מצעדי הגאווה. מצעד הגאווה בנתניה שמצטרף ל-40 אירועי הגאווה שמתקיימים השנה בכל רחבי הארץ, הוא קודם כל מחאה נגד האפליה והשנאה שאנחנו חווים. אנחנו לא מפחדים ונמשיך לצעוד גם בנתניה ובכל מקום, בגאווה ובאהבה, עד שתיגמר האפליה. אנחנו מצפים ומצפות ממשטרת ישראל להתייחס לאיומים ברצינות ולהבטיח את שלום הצועדים והצועדות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ