כ-200 מפגינים מחו מול מעון רה"מ ובית הנשיא בדרישה להכרה בחטיפת ילדי תימן

המשתתפים ציינו את יום המודעות לחטיפת ילדי תימן, וטענו כי המדינה נוקטת סחבת בטיפול בטענותיהם. אחד המוחים: "אנחנו דורשים שיפתחו את התיקים, אנחנו רוצים לדעת מה קרה שם"

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה בהפגנה בירושלים על הדרישה להכיר בחטיפת ילדי תימן, היום
אהרן רבינוביץ

כ-200 מפגינים מחו הערב (רביעי) בירושלים מול מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו ומול בית הנשיא ראובן ריבלין, בדרישה להכרה מצד המדינה בחטיפת ילדי תימן. המוחים החזיקו שלטים עליהם תמונות של ילדים יוצאי תימן, כשלצידם התאריך שבו, לטענתם, הם נחטפו. 

מאחורי ההפגנה עומדת עמותת עמר"ם, המציינת את יום המודעות לחטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן. "אם הנשיא לא יבוא אל העם, העם יבוא אל הנשיא", אמר אחד ממארגני המחאה. המשתתפים צעקו: "איפה הילדים, תפתחו את התיקים" ו"בושה למדינה", וחלקם סיפרו את סיפורם האישי.

מפגינים בירושלים בדרישה להכיר בחטיפת ילדי תימן, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

אביחי, תושב ירושלים שהשתתף במחאה, אמר ל"הארץ": "הגעתי כי אני דורש תשובות. אצלנו במשפחה יש גם סיפורים כאלו של שני תינוקות שלקחו לנו. אנחנו דורשים שיפתחו את התיקים, אנחנו רוצים לדעת מה קרה שם".

מפגינים בירושלים בדרישה להכיר בחטיפת ילדי תימן, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

בעמותת עמר"ם טענו כי הרשויות ממשיכות לנקוט סחבת מול המשפחות בדרישתן לצדק ולתיקון. פעילי העמותה החליטו לבטל פגישה מתוכננת עם ריבלין, וזאת בעקבות סירובו להיענות לבקשתם לקרוא להכרה ממסדית בעוול שנגרם לקהילות השונות. מנכ"ל עמר"ם, שלומי חתוכה, אמר כי הנשיא "החמיץ הזדמנות להיות בצד הנכון של ההיסטוריה ולעמוד לצד המשפחות והקורבנות בדרישתן לצדק".

"בפגישות המקדימות הצענו להניע קריאה לקראת הכרה ותיקון חברתי, אך מנציגי הנשיא הבנו כי בפגישה לא תתקבל יותר מהצהרה חסרת ערך ממשי", הוסיף חתוכה, "חשוב להבהיר כי חטיפות, ואף גרוע מכך, כבר נחשפו. גם הצהרתו בלשון מתונה של השר צחי הנגבי, לפיה מאות ילדים נלקחו במזיד, היה בה די כדי להניע תהליך של לקיחת אחריות והתנצלות בפני הקהילות מצד נציגיה הרשמיים והבולטים של מדינת ישראל ובכללם הנשיא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ