פועל בן 49 נהרג באתר בנייה בהוד השרון; הוא ההרוג ה-29 בענף ב-2019

ממד"א נמסר כי הפועל, תושב הגדה, נמצא עם חבלה קשה בפניו, וטרם התברר מה גרם לה כמו גם סיבת המוות. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות התקרית וסגרה את האתר ליומיים

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת התאונה, היום
זירת התאונה, היוםצילום: תיעוד מבצעי מד"א

פועל בן 49 נהרג בצהריים (ראשון) באתר בנייה ברחוב עזר ויצמן בהוד השרון. ההרוג הוא מחמד שחאדה אגריב, תושב העיירה תרקומיא שמערבית לחברון. ממד"א נמסר כי אגריב נמצא עם חבלה קשה בפניו, וטרם התברר מה גרם לה. חובשים ופרמדיקים של מד"א ביצעו בו פעולות החייאה ולבסוף קבעו את מותו.

אגריב הוא ההרוג ה-29 בתאונות עבודה בענף הבנייה השנה, וההרוג ה-51 בתאונות עבודה בכלל הענפים. ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי הוא עבד באתר של חברת אפרים פלינר ובניו, שנסגר ליומיים בעקבות התאונה. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות התקרית.

זירת התאונה, היוםצילום: הקבוצה למאבק בתאו

חובש בכיר במד"א חנן לנצמן שהיה בזירה מסר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 40 שוכב על הרצפה כשהוא סובל מחבלה קשה בפלג גופו העליון. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה, ומיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות ומתן תרופות. בתום החייאה ממושכת, לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, עו"ד ישראל אסל, מסר: "ההפקרות באתרי הבנייה נמשכת ונראה שאין דין ואין דיין ועולם כמנהגו נוהג. הגיע הזמן לשלול לאלתר את רישיונות הקבלן של קבלנים שבאתריהם אירעו תאונות עבודה קטלניות ובמקביל לפעול להטלת סנקציות וסגירת אתרים לפרקי זמן ארוכים". בקו לעובד הוסיפו: "רק היום קיבלנו תזכורת להצעת חוק שתאפשר שלילת רישיון לקבלן למשך 30 יום לאחר תאונה קטלנית, אך הצעה זו תיוותר על המדף עד לבחירות ולצערנו עוד זמן רב אחריהן".

מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, הדס תגרי, מסרה: "הקיץ היא התקופה בה מתרחש המספר הרב ביותר של תאונות עבודה קטלניות, ואף על פי כן מוצאים מדי שנה מפקחי הבטיחות לחופשה מרוכזת במחצית השנייה של אוגוסט, החודש הקטלני ביותר. 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה' פנתה לפני שבועיים למוטי אלישע, ראש זרוע עבודה במשרד העבודה והרווחה, בדרישה להימנע השנה מהוצאת המפקחים לחופשה ולקיים שגרת פיקוח חיונית מלאה. טרם נענינו".

ביום חמישי נהרג עובד תחזוקה כבן 35 בתאונת עבודה במפעל לייצור מאפים באזור התעשייה קדמת גליל שליד טבריה. ההרוג נפגע במהלך תיקון מכונה להזרקת שוקולד המופעלת בלחץ אוויר. הוא היה תושב טובאס שבצפון-מזרח הגדה המערבית, ומחזיק בהיתר עבודה בישראל. 

חובשים ופרמדיקים של מד"א הגיעו למפעל, "SFS מאפים", וקבעו את מותו במקום. המשטרה פתחה בחקירת התקרית. משרד העבודה מסר כי עם קבלת ההודעה מהמשטרה על התאונה, יצא מפקח בטיחות מטעם המשרד למפעל והוציא צו האוסר על הפעלת המכונה עד להשלמת הבדיקה. לפי משרד העבודה, המפקח בודק אם המפעל פועל לפי הוראות היצרן בכל הקשור לבטיחות בהפעלת המכונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ