משרד החינוך הודיע כי שנת הלימודים בחינוך המיוחד תיפתח כסדרה

לפי המשרד, התקציב לתלמידים עם אוטיזם או עם אלרגיות מסכנות חיים יבוא על חשבון תוכנית "בית הספר של החגים" בחופשת חנוכה. בשבוע שעבר אמרו במשרד כי קיים מחסור של מאות מיליוני שקלים בחינוך המיוחד

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן חינוך במיוחד במודיעין, החודש. למצולמים אין קשר לכתבה
שירה קדרי-עובדיה

משרד החינוך הודיע הלילה (רביעי) כי שנת הלימודים בחינוך המיוחד תיפתח כסדרה, אף שהתריע לאחרונה על מחסור תקציבי חמור שיגרום לשיבושים. לפי הודעת משרד החינוך, התקציב לתלמידים עם אוטיזם ולתלמידים עם אלרגיות מסכנות חיים הזקוקים לסייעת צמודה, יבוא על חשבון תוכנית "בית הספר של החגים" בחופשת חנוכה. במשרד החינוך ציינו כי אין בכוונתם לבטל את התוכנית, אלא לנהל דיונים על תקצובה מיד לאחר הבחירות.

לפני כשבוע הודיעו במשרד החינוך כי ישנו מחסור של מאות מיליוני שקלים בחינוך המיוחד, שלא יאפשר פתיחת כיתות חדשות לתלמידים עם אוטיזם ויוביל קיצוץ בשעות הטיפול והסיוע של הילדים. גורמים במשרד אמרו אז כי המחסור התקציבי נגרם כתוצאה מהגידול המשמעותי במספר הילדים המאובחנים עם אוטיזם מדי שנה - גידול של 3.7%, בהשוואה לגידול של 1.7% בלבד במספר התלמידים באוכלוסייה הכללית.

בית ספר בקריית טבעון, ביוני. למצולמות אין קשר לכתבהצילום: אמיר לוי

במשרד האוצר טענו מנגד כי הגידול במספר המאובחנים היה צפוי, וכי משרד החינוך היה יכול להיערך אליו מבעוד מועד. לפי האוצר, דרישת משרד החינוך לתקציב נוסף רגע לפני פתיחת שנת הלימודים היא הפרה של סיכומים קודמים. במשרד החינוך טענו כי לא הצליחו להגיע לפתרון מוסכם עם משרד האוצר בשל שתי מערכות הבחירות הרצופות, שדחו את הדיונים על שנת התקציב הבאה.

בנוגע לילדים עם אלרגיות מסכנות חיים, במשרד החינוך אמרו כי מספרם גדל בהתמדה בעשור האחרון, והתקציב הנדרש עבור סייעות שילוו אותם תופח מדי שנה בכ-30 מיליון שקל. במשרד טענו כי משרדי הבריאות והאוצר מתנערים מאחריות בנושא, למרות סיכומים קודמים, ומותירים אותם להתמודד לבד עם המשמעויות התקציביות הכרוכות בכך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ