למרות הסיכום עם משפחתו, סרבן הגט מארה"ב טוען: לא הסכמתי לגירושים

משפחתו של ישראל מאיר קיהן הודיעה על כוונתו להעניק גט לאשתו אחרי שהרב הראשי איים שלא לקבור את אמו. היום הוא הודיע: "אף אחד לא הסכים לכך בשמי ללא ידיעתי. זה פייק ניוז"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הלוויות שמגר בירושלים ממנו יצאה הלוויית האשה, שלשום
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

סרבן הגט מארה"ב שמשפחתו התחייבה בשמו כי יעניק גט לאשתו הודיע היום (חמישי) כי מעולם לא הסכים לגירושים וכי מדובר ב"פייק ניוז". משפחתו של הגבר, ישראל מאיר קיהן, הודיעה על כוונתו להעניק גט אחרי שהרב הראשי דוד לאו איים שלא לקבור את אמו. קיהן מעגן את אשתו כבר 15 שנה, ושלשום הודיע הרב הראשי כי לאחר התנאי שהוצב בפניו, הסכים לגירושים כדי שאמו תיקבר בירושלים.

אולם, בסרטון שפרסם היום קיהן הוא אמר כי "הרב הראשי לאו פרסם שקרים לגביי ועל כן אני נאלץ להגיב במהלך השבעה". לדבריו, "הרבנות פרסמה ששיניתי את דעתי והסכמתי לתת גט. זה פייק ניוז. אף אחד מהרבנות לא פנה אליי ואף אחד לא הסכים לכך בשמי ללא ידיעתי. בנוסף, לא הופקד שום כסף כערבון למתן הגט. זה שקר נוסף".

קיהן האשים את דוד לאו בכך שפעל לטובת אשתו משום שהם קרובי משפחה. "בנוסף לשחיתות הרגילה בבית הדין הרבני, היה לרב לאו אינטרס מיוחד כי הוא קרוב משפחה של אשתי". מבדיקת "הארץ" עולה כי האשה היא אכן קרובת משפחה של הרב לאו, אך מדובר בקרבה רחוקה מאוד ובלשכת הרב לאו אמרו כי הוא לא ידע על כך בזמן שטיפל בנושא. 

הרב דוד לאו, ב-2015צילום: אמיל סלמן

קיהן ציין גם כי הגט ממתין לאשתו בבית דין אחר. מבדיקת "הארץ" עולה כי הבעל אכן הפקיד גט בבית דין בארה"ב כבר לפני 11 שנה, אולם מלשכת הרב לאו נמסר כי מדובר בבית דין שאינו מוכר. הפקדת הגט כשלעצמה לא מאפשרת לאשה להינשא לאדם אחר. במקרה זה, האשה יכלה לקבל את הגט רק לאחר שכמה נושאים במחלוקת, רובם כספיים, ידונו בבית דין לבחירתו. בנוסף, בלשכת הרב לאו אמרו שלשום כי הבעל נישא בשנית שלא כדין לפני כחמש שנים לאחר שקיבל היתר מיוחד לכך מרבנים בארה"ב.

למרות דבריו של סרבן הגט, בני משפחתו היושבים כעת שבעה בישראל, אמרו ל"הארץ" כי בכוונתם לעמוד בהתחייבות שנתנו לרב לאו. "מלה שלנו היא מלה ואנחנו נעשה הכל בשביל לעמוד בהתחייבות שנתנו", מסרו.

מלשכתו של הרב הראשי נמסר בתגובה: "בני המשפחה של הנפטרת פנו לבית הדין הגדול כדי לאפשר את קבורתה של הנפטרת לאחר שנשיא בית הדין הגדול אישר את החלטת בית הדין האמריקאי למנוע קבורה עד מתן התחייבות לגט. לאחר שבני המשפחה חתמו על מסמך מסודר בפני בית הדין הגדול, ובו כתוב שייקחו על עצמם את האחריות לדאוג לקיים את הוראות בית הדין - שהמעגן ייתן את הגט, ולאחר שאישרו את סכום הערבות על סך 20,000 דולר, בית הדין אישר את הקבורה. צר לנו שהבעל המעגן ממשיך בהתנהלותו הקלוקלת ותוקף כעת את בית הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ