המחוזי הורה לשחרר עד תום ההליכים משפחה מהפיליפינים שנעצרה לקראת גירוש

בני הזוג שילה ורנדי ולאסקו ובנותיהם מיקה ומאורין, שנולדו בישראל, נעצרו לפני כשבועיים. השופט קבע את שחרורם בערבות של 20 אלף שקלים, ששולמו על ידי הורי ותלמידי בית הספר בתל אביב שבו לומדות הבנות

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משפחת ולאסקו חוזרת לביתה בתל אביב, היום
לי ירון
לי ירון

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום (חמישי) לשחרר בני זוג מהפיליפינים ואת בנותיהם שנולדו בישראל, שנעצרו לפני כשבועיים, עד לתום ההליכים בעניינם. שחרור בני הזוג, שילה ורנדי ולאסקו, ובנותיהם מיקה ומאורין, נקבע בערבות של 20 אלף שקלים, ששולמו על ידי הורי ותלמידי בית הספר בלפור בתל אביב, שבו לומדות הבנות. 

השופט וסגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, קובי ורדי, כתב בהחלטה: "הרחקת המבקשים במצבם מן הארץ בשלב זה עלולה להסב להם נזק, ולהיות בעלת השלכות מיוחדות על המבקשים, ובמיוחד על הקטינות ומצבן הנפשי בהיותן ילדות בנות שבע ו-12, הנעקרות מהמסגרת החינוכית והחברתית שבה הן מצויות ומורחקות לארץ שהיא זרה מבחינתן, נזק העולה לטעמי על הנזק הצפוי (אם קיים בכלל) מהישארותם בארץ". ההודעה בדבר ההחלטה נמסרה לבאי כוחם של המשפחה, עורכי הדין גידי אייזן ומיכל פומרנץ.

תלמידי בית הספר בלפור מברכים את משפחת ולאסקו בשובה לביתה בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

בני הזוג ולאסקו חיים בישראל כ-20 שנה. מעצרם הוא חלק ממבצע גירוש של עובדות זרות מהפיליפינים שאשרת העבודה שלהן פגה. בשבוע שעבר דחה בית הדין לעררים בתל אביב את הערר שהגישו בני הזוג על הכוונה לגרשם מישראל. 

בני הזוג ולאסקו בשובם לביתם בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

משרד הפנים מתכנן לגרש כמאה עובדות זרות בסך הכל ואת ילדיהן שנולדו בישראל. הנשים באו לישראל כחוק כדי לעבוד, אך אשרות השהייה שלהן לא חודשו מאחר שילדו בארץ. החודש גורשו רוזמרי פרס ובנה בן ה-13 רוהאן, שנולד בארץ. עוד נעצרו שתי עובדות נוספות וילדיהן, וההליכים נגדם עדיין מתנהלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ