ארגון המורים הודיע שהלימודים בתיכונים יחלו היום בשעה 10:00

המורים טוענים שמשרדי האוצר והחינוך אינם מנהלים איתם משא ומתן. בשבוע שעבר הוצאו צווי מניעה נגד ההשבתה, אך בארגון המורים טוענים שהעיצומים מחר אינם מפירים את הצו

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר ארגון המורים רן ארז מכריז על שביתה בשנה שעברה
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

ארגון המורים הודיע אמש (שלישי) כי יום הלימודים בתיכונים יתחיל היום בשעה 10:00, בטענה כי משרדי האוצר והחינוך אינם מנהלים איתם משא ומתן לפתרון בעיות שונות בעבודת המורים. בשבוע שעבר קיבל בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המדינה לצווי מניעה נגד השבתת בתי הספר העל-יסודיים.

לדברי רן ארז, יו"ר ארגון המורים, השיבושים היום אינם מפירים את הוראת בית הדין. "אנחנו לא שובתים, אלא מתחילים ללמד בעשר", אמר ארז ל"הארץ". "מי אמר שצריך להתחיל ללמד בשמונה? נלמד מחר כל מה שצריך, אבל נתחיל בעשר". עוד הוסיף ארז: "הזלזול בארגון המורים מחפיר. אנחנו לא יכולים להמשיך להבליג. לא מדברים איתנו, מטאטאים הכל מתחת לשטיח".

היום הראשון ללימודים בבית הספר כפיר שבתל אביבצילום: מגד גוזני

כשבועיים לפני תחילת שנת הלימודים הכריזו בארגון כי ישביתו את הלימודים בטענות שונות. בארגון הגישו שבעה סכסוכי עבודה שונים - המרכזיים שבהם נוגעים לתנאי המנהלים בחופשות ולדרישה ממורים לשמור בלילות בטיולים שנתיים. בית הדין אסר כאמור על השבתה, וקבע כי כי "הכרזה מדי יום על סכסוך עבודה בעילה אחרת, עת חלק מהעילות עומדות בסתירה להתחייבות ארגון המורים לשמור על שקט תעשייתי, וזאת ערב פתיחת שנת הלימודים - אינה עולה בקנה אחד עם חובתו של ארגון עובדים לנהוג בתום".

במארס 2018, בחתימת הסכם שכר עם משרד החינוך, התחייב הארגון שלא לשבות או להציג דרישות חדשות עד מארס 2020.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ