פועל נהרג בנפילה מקומה תשיעית באתר בנייה בהרצליה

מותו של העובד, בן 54 מסין, נקבע במקום. הוא ההרוג השישי מתחילת השנה באתר של חברת רמי שבירו. מהחברה נמסר כי הפועל נכנס למקום מחוץ לשעות הפעילות. המשטרה זימנה לחקירה שמונה חשודים ועדים

לי ירון
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
בר פלג

עובד בנייה נהרג הבוקר (רביעי) בנפילה מגובה בהרצליה. מותו של העובד, בן 54 מסין, נקבע במקום. הפועל, שנפל מהקומה התשיעית, הוא ההרוג ה-59 בתאונות עבודה מתחילת השנה, וה-32 בענף הבנייה. המשטרה עיכבה לחקירה שמונה חשודים ועדים במסגרת חקירת התאונה, שאירעה באתר של חברת הבנייה רמי שבירו.

מתחילת השנה נהרגו שישה פועלים בשלוש תאונות באתרי בנייה של החברה. במאי נהרגו יוני סבג, בני דקל, גיל חזאזי וסרגיי סמיונוב בשל קריסת חלק מעגורן שעסקו בפירוקו. באפריל התחשמל למוות איציק כהן ממגע בין עגורן צריח לקו מתח גבוה. 

מחברת רמי שבירו נמסר כי הפועל נכנס לאתר בזמן שהוא היה סגור ולפני תחילת שעות הפעילות, מבלי שניתן לו אישור לכך. "מדובר בפועל זר של חברת ג'אנגסו סנטונג קונסטרקשיין גרופ קו בע"מ, שאושרה לעבודה מטעם המדינה", נמסר, "הפועל נכנס לאתר ללא כל אישור ועל דעתו, בזמן שהאתר היה סגור מכל פעילות". 

התאונה הבוקר היא התאונה הקטלנית השנייה באתרי הבנייה מתחילת השבוע. ביום ראשון נהרג וואאל אברהים אבו עראם מדורא באתר תשתיות ברהט לאחר שנדרס על ידי רכב חולף. עובד נוסף, פיקדה ביינה בן 41 מנתניה, נהרג ביום שישי האחרון לאחר שקרסה עליו מחיצה באולם אירועים בשפיים.

מקו לעובד נמסר כי מאז התאונות שאירעו באתרי הבנייה של החברה, המשטרה והפרקליטות לא סיפקו כל מידע על חקירתן. "האם ראיות וממצאים נאספו והאם נמצאו החשודים שהתרשלו בתפקידם וגרמו למותם של העובדים?", נמסר, "הסחבת הבלתי נסבלת מצדן של רשויות החקירה בישראל בחקירת תאונות עבודה בענף הבניין היא גורם מרכזי להימשכות הקטל באתרי הבנייה".

ד"ר הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, מסרה בעקבות התאונה: "ההתחייבויות שניתנו בהסכם שנחתם שבין המדינה להסתדרות בנובמבר אשתקד מדשדשות ללא התקדמות. מפלג פלס החדש במשטרה שהוקם במטרה לחקור תאונות עבודה קטלניות עשה כן עד כה בשני מקרים בלבד, והמציאות המופקרת של היעדר אכיפה פלילית למיגור הרשלנות באתרים נמשכת".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ