חברת החשמל הודיעה על ניתוק יישובים בגדה עקב חובות; הרשות: זו ענישה קולקטיבית

החברה תגביל את אספקת החשמל ליישובים במזרח ירושלים ובית לחם, לטענתה בשל חובות של הרשות הפלסטינית בסך 1.7 מיליארד שקלים. יו"ר רשות האנרגיה הפלסטינית מסר כי יותר ממחצית החוב שולם, ושעלותו היא 700 מיליון שקל

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניתוק חשמל בבית לחם, ב-2016
ג'קי חורי - צרובה

חברת החשמל הודיעה כי החל מהיום (ראשון) תנתק יישובים בגדה המערבית בשל חובות של הרשות הפלסטינית, העומדים לטענתה על 1.7 מיליארד שקלים. יו"ר רשות האנרגיה הפלסטינית, זאפר מלחם, מסר כי חברת החשמל הפלסטינית שילמה 374 מיליון שקלים וטוען כי החובות עמדו על סך של 700 מיליון שקלים. תושבים העידו היום כי החשמל נותק במשך שעתיים, בין השעות 12:00 ל-14:00 בכמה מוקדים באזורים ביריחו ובבקעת הירדן, ובכפרים בסביבת רמאללה.

בהודעה שפרסמה החברה, נכתב כי היא "התריעה לאורך תקופה ארוכה בפני החייבת ובפני הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה, על הצורך המיידי בהחזר החובות, אך עד כה לא נמצא כל פתרון להחזרתם". ברשות הפלסטינית מסרו כי ההחלטה מהווה ענישה קולקטיבית ושהיא תפגע קשות בכלכלה הפלסטינית ובמערכות הבריאות והחינוך. הם אמרו כי בממשלה הפלסטינית משוחחים עם גורמים בזירה הבינלאומית כדי למחות על ההחלטה.

בחברת החשמל במזרח ירושלים, שהעיר בית לחם נמצאת בתחום אחריותה, אמרו בתגובה להחלטה כי החוב הצטבר בשל תושבים רבים שלא שילמו את חשבונות החשמל שלהם. סיבה נוספת לחוב לטענתם היא חיבורי חשמל לא חוקיים בבתים של תושבים ביישובים שבתחום אחריותה ובמחנות הפליטים. זאפר מסר כי רשות האנרגיה והחברה פועלות נגד התושבים כדי שיסדירו את חובם ושהן ינקטו צעדים נגד אלו שגונבים חשמל או מתחברים אליו באופן לא חוקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ