הוקפא גירושם של עובדת פיליפינית ושני ילדיה

בית משפט לעניינים מינהליים הקפיא את גירושם של ג'רלדין אסטה ושני ילדיה, קיאן וקת'רין, שנולדו בישראל. ההקפאה תהיה בתוקף עד שיוכרע ערעורם על ההחלטה לגרשם לפיליפינים

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'רלדין אסטה וילדיה קיאן וקתרין, בסוף חודש יולי
לי ירון
לי ירון

בית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב החליט היום (חמישי) להקפיא את גירושם מישראל של העובדת הפיליפינית ג'רלדין אסטה ושני ילדיה שנולדו בישראל, קיאן בן העשר וקתרין בת החמש. הגירוש הוקפא עד להכרעה בערעור שהגישו עורכות הדין של המשפחה נגד ההחלטה לגרש את השלושה לפיליפינים.

אסטה הגיעה לארץ כחוק ב-2004 כמטפלת סיעודית, ולאחר לידת בנה הבכור קיאן ב-2009 לא חודשה אשרת העבודה שלה, והופעל נגדה נוהל הקובע כי מהגרת שנכנסה להריון תידרש לעזוב את הארץ או שתיעצר ותגורש. לטענת רשות האוכלוסין, היא עשתה דין עצמי כששהתה שנים ארוכות שלא כדין בארץ, ומעולם לא הגישה בקשה להסדרת מעמדה. לפני כחודשיים אישר בית הדין לעררים לגרש את השלושה.

עו"ד חיה מנע, שהגישה את הערעור בשם בני משפחת אסטה יחד עם עו"ד עדי לוסטיגמן, מסרה אחרי ההחלטה היום: "אני שמחה שערב ראש השנה קיבלנו בשורה חיובית המשאירה בשלב זה את המשפחה בישראל. מדובר במקרה הומניטרי שמחייב בחינה מעמיקה שלאחריה, כך אנו מקווים, בית המשפט יכריע להשאיר באופן קבוע את המשפחה בישראל". עוד מסרה מנע כי "הילדים נולדו בישראל, מכירים רק את השפה העברית ואת התרבות הישראלית. כל החלטה אחרת היתה גורמת לילדים נזק בלתי הפיך ובלתי מידתי בהתאם לחוות דעת המומחים שהוגשו לבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ