הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב חתם על הסכם קיבוצי עם ההנהלה

ההסכם מסדיר את תנאי ההעסקה של אנשי הסגל - 5,000 עוזרי הוראה, מתרגלים ומורים מן החוץ - והוא נחתם בתום מאבק של כשנה שכלל שתי שביתות. ראשי הארגון הודיעו כי יעקבו אחר יישומו

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת תל אביב, בחודש שעבר
אוניברסיטת תל אביב, בחודש שעברצילום: מגד גוזני

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב חתם היום (חמישי) על הסכם קיבוצי עם הנהלת האוניברסיטה, המסדיר את תנאי העסקת חברי הסגל. הצדדים חתמו על ההסכם לאחר מאבק של כשנה שכלל שתי שביתות.

הסגל הזוטר באוניברסיטת תל-אביב מונה כ-5,000 עוזרי הוראה, מתרגלים ומורים מן החוץ. בתחילת שנת הלימודים הקודמת שבתו אנשי הסגל במשך כשבוע וחצי, שבסיומם הגיעו נציגי הצדדים להסכמות עקרוניות. באפריל השנה פתחו חברי הסגל בשביתה נוספת, בטענה כי הנהלת האוניברסיטה חזרה בה מההסכמות על שיפור תנאיהם. 

ההסכם החדש כולל תוספת שכר לכלל חברי הסגל הזוטר, הגדלת ההפרשות לפנסיה, קרן מעונות להורים לפעוטות וקרן מחקר לדוקטורנטים. עוד סוכם כי חלק מהמורים מן החוץ יעברו למעמד של עמיתי הוראה.

ראשי הארגון הביעו שביעות רצון מההסכם והצהירו כי יעקבו אחר האופן שבו ייושם. "ההישגים הללו לא היו אפשריים ללא השתתפות ותמיכה גורפת במאבק", כתבו בהודעה שנשלחה לחברי הסגל, "לצד ההישגים הגדולים, ברור גם שיש עוד דרך ארוכה לעשות עד להעסקה הוגנת ומכבדת לכולנו".

מהנהלת אוניברסיטת תל אביב נמסר: "הסכם השכר מסדיר את מערכת יחסי העבודה היציבה בין האוניברסיטה לארגון הסגל האקדמי הזוטר בשנים הקרובות ומבטיח שקט תעשייתי שיאפשר את פיתוחה המתמשך של האוניברסיטה לטובת הסטודנטים וחברי הסגל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ