דין שושני וסתיו הררי הובאו למנוחות: "עכשיו אתם ביחד, לנצח נצחים"

יממה לאחר שנהרגו במעלית שהוצפה בדרום תל אביב, נטמנו שושני והררי זה לצד זו. "אני יודע שנלחמת בכל כוחותייך", אמר אחיה של סתיו. אחותו של דין: "אמשיך לפאר את שמך עד יומי האחרון"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סתיו הררי ודין שושני
סתיו הררי ודין שושני

אלפים הגיעו היום (ראשון) להלווייתם של דין יעקב שושני וסתיו הררי, בני 25, שנהרגו אתמול במעלית שהוצפה בבניין מגורים בדרום תל אביב. עדן, אחותו של דין, ספדה לו: "אח שלי היקר, איך אפשר בכלל להתחיל לדבר עליך בלשון עבר? מיום שנולדת רק אור ואהבה הצפת לכל עבר, ועכשיו אנחנו קשורים לנצח. יום הולדתי הוא יום מותך. אם יש דבר אחד שאני שמחה עליו זה שהיית באמת באמת מאושר בשבועות האחרונים, אמרת לי 'אני מגשים את החלום שלי כל יום, עדן, אני מאושר'". 

האחות סיפרה כי בני הזוג, שנטמנו זה לצד זו, עברו לדירה החדשה רק לפני כמה חודשים. "עשיתם לכם בית מתוק ועניו בדיוק כמוכם", אמרה. "אהבתם לארח אנשים ולשמח אותם, ועכשיו אתם נקברים ביחד, לנצח נצחים. אני מוקירה כל רגע איתך, כל חיבוק וכל מגע של אח קטן. הערצנו אחד את השני, ותמיד דאגנו להרים זה לזו ברגעים קשים. אמשיך לפאר את שמך עד יומי האחרון, אלך בדרכך החיובית, כמו המלך שהיית, אשתדל כמוך לראות רק את הטוב בעולם ולהפיץ את האור שלך בכל מקום שתלך".

המעלית שהוצפה בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום

אחיה של סתיו ספד לה ואמר: "אני יודע שנלחמת בכל כוחותייך. אני לא מאמין שאני צריך לכתוב כזה דבר עלייך. בחיים לא דמיינתי שזה יקרה ועוד לך? לנו? השארת אותנו פה לבד להתמודד עם הכאב. אני מבטיח לעשות כל מה שאני יכול אבל גם לי קשה. אני חזק בשביל אבא אמא ואופק ופתאום הלכת והשארת אותי להיות האח הבכור שצריך לדאוג לכולם. זה היה התפקיד שלך והעברת לי אותו בלי התראה מוקדמת, בלי זמן להתכונן. אחותי הגדולה אני אוהב אותך, את הדם שלי, הנשימה שלי ואני מקווה שאת שם למעלה במקום טוב יותר עם דין, אוחזים יד ביד".

שושני והררי נלכדו אתמול במעלית שבחניון הבניין שבו התגוררו ברחוב נדב בתל אביב, כנראה בשל קצר חשמלי. בעודם לכודים, הגשם גרם להצפת החניון, ולמפלס המים לעלות בתוך המעלית. שכן שעבר במקום שמע אותם דופקים על הדלת, ויחד עם שכנים נוספים הם ניסו להזעיק את כוחות ההצלה. רק לאחר שעות ששמע השכן את קריאותיו של הזוג, הם חולצו מהמעלית. מותם נקבע בבתי החולים.

מהתחקיר של שירותי הכבאות שפורסם היום עולה כי שיחה שהתקבלה במוקד יותר משעה לפני שכוחות החילוץ הגיעו למעלית הוגדרה כ"שיחה בשוגג". מהתחקיר עולה עוד כי המחלצים הגיעו למקום כשעה וחצי לאחר ששכנים הבחינו כי שושני והררי לכודים במעלית המוצפת, וניסו להזעיק עזרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ