לי ירון
לי ירון

פועל כבן 40 נהרג הבוקר (שלישי) כשנפל מגובה רב במפעל של חברת טמפו באזור התעשייה במגדל העמק. הפועל נפצע מהנפילה באורח אנוש ופונה לבית חולים העמק בעפולה, שם נקבע מותו. הוא ההרוג השני בתאונות עבודה בשבוע האחרון. מהמשטרה נמסר כי היא פתחה בחקירת נסיבות התאונה בשיתוף חוקר תאונות עבודה של משרד העבודה והרווחה. 

חובש רפואת חירום עטאף סאלם וחובש בכיר במד"א עלאא בשיר, שהיו בזירה, מסרו: "כשהגענו למקום ראינו גבר מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה כשהוא סובל מחבלה רב מערכתית, בצענו בדיקות רפואיות והענקנו לו טיפול רפואי שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות, שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו". 

מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, הדס תגרי, מסרה: "שוב נשנות וחוזרות תאונות של נפילה מגובה מגגות מפעלים, שבהם מבוצעות עבודות אחזקה רבות על גגות, שלעתים הם שבירים או תלולים, ללא הגנה נאותה מפני קריסה או נפילה מקצה הגג. בשנתיים האחרונות, על רקע הסטת משאבי פיקוח לענף הבנייה בשל תשומת הלב הציבורית להפקרות הבטיחותית בו, התרחשה עלייה תלולה במספר תאונות העבודה הקטלניות והקשות בענפי התעשייה, המסחר והשירותים. 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה' קוראת למשרד העבודה להגביר לאלתר את הפיקוח והאכיפה על בטיחות ובריאות העובדים". 

לפי דו"ח סיכום השנה החולפת של ארגון קו לעובד, בשנת 2019 נהרגו 86 עובדים בתאונות עבודה. זהו מספר ההרוגים הגבוה ביותר שתועד מאז שנת 1997, שמהווה עליה של 23% לעומת שנת 2018. בסך הכל אירעו בשנה שעברה 420 תאונות עבודה שבהן נפצעו 352 בני אדם — מתוכם 197 באורח בינוני עד קשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ