שוטרים תועדו בועטים בראשו של פלסטיני בהר הבית בעת מעצרו

בסרטון נראים השוטרים מכים את העצור בעת ניסיונם לאזוק את ידיו. שישה מתפללים נעצרו במקום, בטענה שהם קראו לעבר השוטרים קריאות לאומניות

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום מסך מתיעוד השוטרים בתקרית
צילום מסך מתיעוד השוטרים בתקרית

שוטרים תועדו אמש (שלישי) בועטים בראשו של פלסטיני בהר הבית בירושלים בעת מעצרו. בסרטון נראים השוטרים מרתקים את העצור לרצפה בעת שהם מנסים לאזוק את ידיו. בתגובה להתנגדותו, בועטים השוטרים בגופו, וברקע נשמע אחד מהם קורא לעברם "תעזבו אותו". שישה מתפללים נעצרו במקום, בטענה שהם קראו לעבר השוטרים קריאות לאומניות. 

התקרית התרחשה סמוך לבאב א-רחמה (שער הרחמים) בהר הבית. בימים האחרונים שוב מורגשת מתיחות במקום בין שוטרים לבין מתפללים פלסטינים, לאחר ששוטרים תועדו נכנסים למסגד מבלי לחלוץ נעליים. הפלסטינים טענו כי  המשטרה גם אוסרת על הכנסת מזון למתחם באב א-רחמה. 

מהמשטרה נמסר:  "בשעות הערב, החלו קומץ מתפללים בשטח הר הבית לקרוא לעבר השוטרים קריאות לאומניות תוך הפרת הסדר הציבורי במקום, דבר שאילץ את השוטרים לפזרם ולעצור שישה מתוכם שהתעמתו עמם. המשטרה תפעל למנוע כל התפרעות או קריאות על רקע לאומני".

מבנה באב א-רחמה שהיה סגור מתוקף צו שהוציאה המשטרה, נפתח על ידי הווקף באופן חד צדדי לפני כשנה ומאז משמש כמסגד. ישראל רואה בכך הפרה של הסטטוס קוו בהר הבית, והמשטרה עוצרת מפעם לפעם שומרים של הווקף שפותחים את המבנה לתפילה. פתרון סוגיית המבנה היה במשא ומתן בין ישראל לירדן בשנה האחרונה, אך בינתיים ללא תוצאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ