שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

משרד החינוך הפסיק לממן את ביטוחי השיניים לתלמידי מערכת החינוך ששברו את שיניהם בתאונה, בניגוד להתחייבותו. ל"הארץ" נודע כי הורים שילדיהם נפגעו בשיניהם מאז תחילת 2020 נאלצים לממן את הטיפולים בעצמם, ללא החזר. ממשרד החינוך נמסר כי הם פועלים לחידוש ביטוחי השיניים, וכי ההסכם שייתגבש יחול גם על התלמידים ששברו את שיניהם מתחילת השנה.

בתחילת השנה הסתיים הסדר הביטוח הזמני שקבע משרד החינוך בחודש יוני האחרון, במסגרתו ההורים מימנו מכיסם טיפולים במקרים של שבירת שיניים בתאונה וקיבלו החזר בדיעבד. מהמשרד נמסר אז כי ההסדר יחול עד תחילת שנת 2020, וכי במקביל יפעלו להסדיר את הנושא מול משרד הבריאות באופן קבוע.

עם זאת, ההסדר לא חודש ומאז ההורים נאלצים לממן את הטיפולים ללא החזר. "שילמנו 1,400 שקל מכיסנו, ולא ברור אם נקבל על כך החזר מהביטוח אי פעם", אמרה ל"הארץ" איילת, תושבת הדרום שבתה מיכל שברה את שיניה בתאונה לפני כעשרה ימים. "אנחנו מקבלים פניות מהורים כל הזמן", אמר ל"הארץ" עו"ד אבי סרוסי, מרכז תחום הביטוח בהנהגת ההורים הארצית. לדבריו, "נוצר מצב שמי יש לו כסף מטפל בשבירת השיניים, בזמן שמי שאין לו - נשאר עם שיניים שבורות".

רופאת שיניים מטפלת בילד באינדיאנה שבארצות הברית ב-2016צילום: Michael Conroy / AP

עד תחילת 2019 כסה משרד החינוך טיפולי שיניים בעקבות תאונה, ללא קשר לנסיבות שבהן התרחשה. החברה שהעניקה את שירותי הביטוח הפנתה תלמידים למרפאות שיניים ייעודיות, בהן הם קיבלו את הטיפול במימון משרד הבריאות. לפני כשנה הופסקו שירותי הביטוח, מבלי שנמסרה על כך הודעה רשמית להורים. במשרד החינוך הפנו את הילדים לקבל טיפולי שיניים דרך קופות החולים במסגרת סל הבריאות - על אף שסל הטיפולים של חוק ביטוח הבריאות הממלכתי אינו כולל טיפול בשן שנשברה בעקבות נפילה או פציעה. בחודש יוני האחרון התגבש הסדר הביטוח הזמני, שהגיע לסופו בסוף 2019.

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך פועל להארכת תוקף ההשתתפות בטיפולי השיניים עד לסוף השנה. בימים הקרובים תפורסם הודעה בנושא וההטבה תכלול גם תלמידים שניזוקו בשיניהם החל מתחילת ינואר 2020".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ