עיריית ראשל"צ זימנה לבירור מנהלת תיכון שכינתה את בוחרי הליכוד "עיוורים"

המנהלת סופי בן ארצי ננזפה בעקבות תגובה שכתבה בפייסבוק, ושר החינוך פרץ גינה את דבריה. בתחילת השנה התלוננה נגד המורה לאזרחות מאיר ברוכין בגין התבטאויות פוליטיות, והוא פוטר מבית הספר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין עיריית ראשל"צ ב-2018
בניין עיריית ראשל"צ ב-2018צילום: תומר אפלבאום

עיריית ראשון לציון זימנה לבירור את מנהלת תיכון מקיף ט' בעיר סופי בן ארצי ונזפה בה, לאחר שכינתה את מצביעי הליכוד "עיוורים" בפוסט בפייסבוק. בן ארצי התלוננה השנה נגד המורה מאיר ברוכין לאחר שביקר את צה"ל ברשתות החברתיות, ובתום בירור שנערך לו הוא פוטר מבית הספר.

בן ארצי כתבה בחשבון הפייסבוק שלה, בתגובה לדברים שכתבה חברת הכנסת מאי גולן (הליכוד): "הייתי שמחה להשאיר את העולם שלכם, ליכודניקים יקרים, בלי שמאלנים. הייתם נשארים בלי רופאים, בלי מנהלים, בלי קצינים, בלי כסף. כל כך הייתי שמחה שתתחבקו יחד בשמחה, אתם כל כך עיוורים. סוגדים לביבי המפיץ שקרים". מהעירייה נמסר כי היא התנצלה והסירה את הפוסט.

שר החינוך רפי פרץ גינה את הדברים, וכינה אותם "מלאים בדברי גזענות והבל". הוא אמר כי הנחה את מנהלת מחוז המרכז במשרד להשתתף בבירור, הצפוי להתקיים בימים הקרובים. משרד החינוך אינו נחשב המעסיק של צוותי ההוראה בבתי הספר התיכוניים, והסמכות לנקוט הליכים משמעתיים נגדם היא של הרשויות המקומיות.

מאיר ברוכין, המורה לאזרחות שפוטר, בינואר. האשים את המנהלת בפיטוריוצילום: אמיל סלמן

באוקטובר פנתה בן ארצי למפקח במשרד החינוך בעניינו של ברוכין, שלימד אזרחות, וכתבה כי הוא הביע "דעות מוצקות על נושאים רבים בחברה ובפוליטיקה, בוטות נגד צה"ל ונחרצות נגד ראש הממשלה והמערכת הפוליטית". היא הוסיפה: "אני מבקשת שתייעצו לי מה לעשות: ההורים זועמים, התלמידים כועסים והשיעורים הופכים לשדה מערכה". בזימון לשימוע שקיבל ברוכין הובאו ציטוטים מפנייתה של בן ארצי, והוא פוטר בתום ההליך נגדו.

בתגובה לדבריה של בן ארצי, כתב ברוכין בעמוד הפייסבוק שלו: "האם כבר זימנתם (עיריית ראשון לציון, שק"ד וב"פ) את המנהלת שפיטרה אותי לשימוע לפני פיטורים על כך שהביעה את דעתה בדף הפייסבוק שלה?"

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ