פורסם מתווה החזרה ללימודים: כיתות א'-ג' ילמדו חמישה ימים בשבוע

לפי המתווה שפרסם משרד החינוך, תלמידי הגנים יחולקו לקבוצות, שילמדו לסירוגין בגנים ומהבית. תלמידי כיתות א' עד ג' ישובו ללמוד בבתי הספר בקבוצות קבועות

שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידים בלמידה מקוונת בכפר קאסם, בחודש שעבר
תלמידים בלמידה מקוונת בכפר קאסם, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

משרד החינוך פרסם הערב (שלישי) את מתווה החזרה ללימודים בגנים ובכיתות הנמוכות מיום ראשון. כפי שדווח אתמול, תלמידי כיתות א' עד ג' ילמדו בבתי הספר חמישה ימים בשבוע ותלמידי הגנים ילמדו במבני הגנים שלושה ימים בשבוע.

לפי המתווה, תלמידי הגנים יחולקו לשתי קבוצות, בנות 17-15 ילדים. אחת הקבוצות תלמד בגן בימים ראשון עד שלישי, והשנייה בימים רביעי עד שישי. ביתר הימים ילמדו הילדים מהבית. 

לגן המצולם אין קשר לכתבה. המתווה מתאים לבתי ספר ומנסים בכוח לעקם אותו כדי שיתאים גם לגניםצילום: עופר וקנין

תלמידי כיתות א' עד ג' ילמדו בבתי הספר חמישה ימים בשבוע, חמש שעות בכל יום. גם הם יחולקו לקבוצות קבועות של עד 15 ילדים. בניגוד לגנים, בבתי הספר לא תתאפשר חריגה בגודל הקבוצה, לכן ייתכן שהקבוצות יכללו ילדים בגילים שונים. בנוסף, משרד החינוך הנחה כי "חדר הכיתה יאורגן כך שכל תלמיד יישב בשולחן נפרד, תוך הקפדה על מרחק של שני מטרים אחד מהשני לאורך כל היום, ככל שניתן".  

תלמידי כיתות ד' עד ו' לא ישובו ללימודים בבתי הספר בשלב זה. הם ימשיכו ללמוד מרחוק חמישה ימים בשבוע, חמש שעות בכל יום.

שעות הלימוד של התלמידים יהיו השעות הבסיסיות של משרד החינוך, ללא שעות לימוד נוספות מתשלומי ההורים. תלמידי הכיתות שמעל כיתה א' יחויבו לעטות מסכה וכך גם צוותי החינוך. תלמידי הגנים וכיתות א' לא יחויבו במסכה. עוד לא ברור אם יופעלו הסעות וכיצד, סוגיה חשובה עבור בתי ספר על-אזוריים וייחודיים. בחינוך המיוחד, שחזר לפעילות בשבוע שעבר, עדיין לא פועלות הסעות למוסדות, אף שהילדים הלומדים בהם זכאים לכך באופן גורף.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישר גם מתווה לחידוש הלימודים בישיבות, המכינות ובמדרשות לבנות, אולם לא ברור מתי ייצא לפועל. המתווה כולל חלוקה של התלמידים לקבוצות של עד 26 תלמידים, שישהו למשך שבועיים במתחם מבודד ואז יתאחדו למשך 45 ימים נוספים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ